Finlord Sněmovna financí

Největší společnosti na světě: 6 firem má tržní kapitalizaci přes bilion USD

5.9.2023

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
tržní kapitalizace největší společnosti na světě

Podívejte se na největší společnosti na světě. 50 největších společností na světě má hodnotu 26,5 bilionu USD. Většinu z této hodnoty tvoří společnosti ze sektoru technologií.

 

Tržní kapitalizace (market cap) je jedním z měřítek hodnoty společnosti, jak ji určuje akciový trh. Tržní kapitalizace se vypočítá jako cena akcie*počet akcií v oběhu.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

Následující tabulka ukazuje 50 největších burzovně obchodovaných společností na světě. Těchto 50 největších společností na světě má hodnotu 26,5 bilionu USD. Většinu z této hodnoty tvoří společnosti ze sektoru informačních technologií (9,3 bilionu USD). Dalšími největšími sektory jsou spotřební zboží (4 biliony USD) a zdravotnictví (3,3 bilionu USD).

 

Pouze 6 společností má tržní kapitalizaci více než 1 bilion USD. Mezi tyto společnosti patří Apple, Microsoft, Saudi Aramco, Alphabet, Amazon a NVIDIA. Dříve mezi bilionové společnosti patřily také Meta a Tesla, jejichž tržní kapitalizace se nyní pohybuje okolo 700 miliard USD.

největší společnosti na světě

největší společnosti na světě žebříček

největší společnosti na světě Eva Mahdalová Finlord

největší burzovně obchodované společnosti na světě

největší společnosti na světě akcie

 

Z pohledu geografie je 50 největších společností světa ze 62 % z USA, ze 6 % z Číny, Francie, Švýcarska, ze 4 % z Velké Británie a z 2 % z Dánska, Nizozemska, Japonska, Indie, Saudské Arábie, Severní Koreji, Tchaj-wanu a Spojených arabských emirátů.

 

Všechny francouzské společnosti v žebříčku 50 největších společností patří do sektoru spotřebního zboží a jedná se o módní giganty LVMH, Hermès a také globálního lídra v kosmetice L’Oréal. Jinak začátkem tohoto roku se stal šéf LVMH Bernard Arnault nejbohatším člověkem na světě s majetkem 215 miliard USD.

 

Mezi největší společnosti ze Švýcarska se řadí Nestlé, a významní hráči ze sektoru zdravotnictví Roche a Novartis.
Pokud jde o čínské společnosti, tak v žebříčku figurují světoznámé společnosti Tencent a Alibaba. Třetí čínskou společností v žebříčku je výrobce alkoholických nápojů Kweichow Moutai, která je částečně vlastněna státem.

 

Investovat do akcií a ETF lze snadno u brokerů, kterým jsme se věnovali v analýzách: LYNX Broker (analýza ZDE), Saxo Bank (analýza ZDE), XTB (analýza ZDE), Interactive Brokers (analýza ZDE), RoboMarkets (analýza ZDE), eToro (analýza ZDE). Velmi jednoduché je založení účtu u roboadvisory Portu (analýzy ZDE a ZDE), kde lze začít s budováním portfolia pomocí ETF bez předešlých zkušeností s investováním. Noví investoři mají u Portu 3 měsíce bez poplatku za správu, pokud se registrují přes tento odkaz. Alternativně lze založit spravovaná portfolia SaxoSelect (analýza ZDE).

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

5.9.2023

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

JAK SE INVESTUJE NA RONDA INVEST DO ÚVĚROVÝCH PARTICIPACÍ?