Finlord Sněmovna financí

Porostou zisky růstových lídrů o 11 % p.a.?

28.12.2021

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Zisky růstových lídrů

Zisky velkých růstových a technologických korporací v posledních letech výrazně rostly, což pochopitelně pomohlo i cenám akcií. Zároveň korporátní giganti potáhly vzhůru celé akciové indexy. Investoři se teď ptají, jestli si dokážou udržet schopnost generovat vysoké tržby a zisky.

 

Zisky velkých růstových a technologických společností významně stouply

 

Následující obrázek od Deutsche Bank ukazuje vývoj zisků velkých růstových a technologických společností od roku 2014. Průměrné tempo růstu jejich zisků mezi roky 2004 až 2019 bylo na úrovni 11,2 % p.a.. Analytici jsou na nejbližší roky stále optimističtí a očekávají pokračování nadprůměrného růstu.

 

zisky růstových lídrů

 

Technologické společnosti mají hned několik možností, jak zvyšovat tržby. Mohou uvést na trh nové produkty či rovnou koupit celé firmy a hledat s nimi synergické efekty. Anebo mohou zvyšovat cenu u stávajících produktů.

 

Na druhé straně u velkých firem se projevují neefektivity, které zpomalují další růst. Jak jsme rozebrali v této analýze, tak hvězdné společnosti s potenciálem dosáhnout zhodnocení investice o tisíce procent musí investoři hledat především mezi malými či středně velkými společnostmi.

 

Do akcií spolehlivých společností investují fondy SLAVIC FUND SICAV a Slavic Capital, ve kterých jsou aplikované dlouhodobě prověřené investiční myšlenky.

 

Investoři mohou nakupovat akcie a ETF u brokerů, kterým jsme se věnovali v analýzách: Interactive Brokers (analýza ZDE), Lynx (analýza ZDE), Saxobank (analýza ZDE), XTB (analýza ZDE), RoboMarkets (analýza ZDE). Velmi jednoduché je založení účtu u roboadvisory Portu (analýzy ZDE a ZDE), kde lze velmi jednoduše začít s budováním portfolia pomocí ETF bez předešlých zkušeností s investováním. Noví investoři mají u Portu 3 měsíce bez poplatku za správu, pokud se registrují přes tento odkaz. Alternativně lze založit spravovaná portfolia SaxoSelect (analýza ZDE).

 

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

28.12.2021

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Komentáře

    A napsal:

    Omg tu clanky posledni dobou maji pridanou hodnotu 0.1% a jsou tak akorat reklamou na affiliate odkazy brokeru.

    admin napsal:

    Dobrý den, děkujeme, že jste pravidelný čténář. Věnujeme se různým tématům pro investory s různým zaměřením. Zrovna články takovéhoto typu s minulým vývojem a nějakou predikcí do budoucnosti jsou celkem populární (a to nejenom na našem webu, ale i na jiných finančích portálech). Co se týče vložených odkazů, tak je to především služba pro čtenáře, aby se mohli v případě zájmu ihned podívat na stránky vybraných brokerů a náš rozbor dané platformy/aplikace. Kdo se na stránky brokera nepotřebuje prokliknout (třeba už investiční účet má), tak se jednoduše neproklikne a třeba si přečte nějaký další bezplatný obsah na našem webu. Přečtení článku není nijak podmíněné proklikem na stránky brokera.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.