Finlord Sněmovna financí

Výsledková sezóna v USA Q1 2023: dopadla líp než se očekávalo

25.5.2023

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
výsledková sezóna v USA 2023 akcie

Jak dopadla výsledková sezóna v USA za Q1 2023? Kam se dostaly valuace akcií?

 

V rámci výsledkové sezóny v USA za Q1 2023 vydalo výsledky 95 % společností z S&P 500. 78 % společností zaznamenalo pozitivní překvapení v rámci zisku na akcii a 76 % společností pozitivně překvapilo z hlediska tržeb.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

výsledková sezóna v USA Q1 2023

 

Tržby za 1. čtvrtletí 2023 pro celý index S&P 500 vzrostly o 4,1 %, přičemž na konci března se očekával růst tržeb o 1,9 %. Značný meziroční růst tržeb vykázaly společnosti z oblasti veřejného sektoru (Utilities), financí, cyklického zboží (Consumer Disc.), průmyslu, nemovitostí a necyklického spotřebního zboží (Consumer Staples).

 

výsledková sezóna v USA 2023 Eva Mahdalová Finlord

 

Čistá zisková marže za 1. kvartál 2023 je na úrovni 11,5 %, přičemž v Q1 2022 byla na úrovni 12,2 %.

 

výsledková sezóna akcie 2023

 

Zisky za celý index S&P 500 poklesly o 2,2 %, původně se na konci března očekával pokles zisků o 6,7 %. Jedná se o druhé čtvrtletí za sebou, ve kterém společnosti z indexu S&P 500 vykázaly pokles zisků. Značnou pozitivní změnu zisků zaznamenaly společnosti ze sektoru cyklického zboží (Consumer Disc.), průmyslu, energií, financí a nemovitostí. Naopak, ostatní sektory zaznamenaly pokles zisků.

 

akcie výsledková sezóna 2023 Eva Mahdalová Finlord

 

P/E na základě očekávaných zisků je na úrovni 18,3, což je pod 5letým průměrem 18,6 a nad 10letým průměrem 17,3.

 

výsledková sezóna v USA investice 2023

 

Očekávání analytiků ohledně výsledků byla nízká, neboť stále panují obavy ze zpomalování americké ekonomiky, zvyšování úrokových sazeb a nedostupnosti úvěrů. Ve druhém čtvrtletí se očekává rovněž pokles zisků, nicméně pro 3. čtvrtletí a 4. čtvrtletí 2023 analytici předpokládají růst zisků o 0,7 % a 8,1 %.

 

Akcie a ETF lze nakupovat u brokerů, kterým jsme se věnovali v analýzách: LYNX Broker (analýza ZDE), Saxobank (analýza ZDE), XTB (analýza ZDE), Interactive Brokers (analýza ZDE), RoboMarkets (analýza ZDE), eToro (analýza ZDE). Velmi jednoduché je založení účtu u roboadvisory Portu (analýzy ZDE a ZDE), kde lze začít s budováním portfolia pomocí ETF bez předešlých zkušeností s investováním. Noví investoři mají u Portu 3 měsíce bez poplatku za správu, pokud se registrují přes tento odkaz. Alternativně lze založit spravovaná portfolia SaxoSelect (analýza ZDE).
 

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další

25.5.2023

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

INVESTUJETE V ZAHRANIČÍ? MĚNOVÉ ZAJIŠTĚNÍ MŮŽE BÝT ZDARMA.