Finlord Sněmovna financí

7 společností ovládá trh s kosmetikou

21.3.2023

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
kosmetika

Trh s kosmetikou ovládá 7 společností. Mezi tyto společnosti patří Johnson & Johnson, The Estée Lauder, Procter & Gamble, Unilever, L’Oréal, Coty a Shiseido. Řadu produktů všichni známe, neboť některé z nich používáme denně. Kupříkladu Gillette, Head & Shoulders od společnosti Procter & Gamble, Dove od Unilever atd.. Globální tržby trhu s kosmetikou by měly v roce 2023 dosáhnout 571,1 miliard USD. Očekává se, že trh s kosmetikou poroste v letech 2023 – 2027 průměrným ročním tempem přibližně 3,8 %.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

Trh s kosmetikou

 

Následující obrázek ukazuje vývoj tržeb společností Johnson & Johnson (ticker: JNJ), The Estée Lauder (ticker: EL), Procter & Gamble (ticker: PG), Coty (ticker: COTY), L’Oréal (ticker: OR), Unilever (ticker: ULVR) a Shiseido (ticker: 4911). Po koronavirové krizi se podařilo zrychlit růst tržeb všem společnostem s výjimkou Coty a Shiseido.

 

Trh s kosmetikou Eva Mahdalová Finlord

 

Obrázek níže ukazuje čistý zisk. Všem společnostem se podařilo od koronavirové krize zvýšit čistý zisk, avšak některé z uvedených společností se ještě nedostaly nad úrovně před příchodem pandemie.

 

trh s kosmetikou Eva Mahdalová

 

Ohodnocení Johnson & Johnson, The Estée Lauder, Procter & Gamble, Unilever, L’Oréal, Coty a Shiseido

 

S poklesem cen akcií nastalo u některých společností i snížení ohodnocení. Nejnižší P/E má společnost Unilever na úrovni 15,6násobku a naopak nejvyšší ohodnocení má společnost Coty na úrovni 75,2násobku.

 

trh s kosmetikou firmy Eva Mahdalová Finlord

 

Akcie společnosti Coty od počátku roku vzrostly o téměř 27,6 % a akcie společnosti L’Oréal vzrostly o 8,5 %. Naopak od počátku roku největší pokles ze zmíněných společností zaznamenaly akcie Johnson & Johnson, když poklesly o 13,2 %, Shiseido – 8,2 %, Procter & Gamble – 6,1 %, The Estée Lauder – 5,6 % a Unilever – 3,3 %.

 

 

Investoři mohou obchodovat akcie a ETF u brokerů, kterým jsme se věnovali v analýzách: LYNX Broker (analýza ZDE), Saxobank (analýza ZDE), XTB (analýza ZDE), RoboMarkets (analýza ZDE), eToro (analýza ZDE). Velmi jednoduché je založení účtu u roboadvisory Portu (analýzy ZDE a ZDE), kde lze začít s budováním portfolia pomocí ETF bez předešlých zkušeností s investováním. Noví investoři mají u Portu 3 měsíce bez poplatku za správu, pokud se registrují přes tento odkaz. Alternativně lze založit spravovaná portfolia SaxoSelect (analýza ZDE).

 

L'Oréal akcie

akcie trh s kosmetikou

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

21.3.2023

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

JAK SE INVESTUJE NA RONDA INVEST DO ÚVĚROVÝCH PARTICIPACÍ?