Finlord Sněmovna financí

Globální spotřeba piva: Češi spotřebují nejvíc piva na osobu

16.8.2022

5 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
spotřeba piva ve světě

Lidé pijí pivo tisíce let a rozhodně tento nápoj patří k nejoblíbenějším nápojům po celém světě. Poslední celosvětové údaje ukazují, že globální spotřeba piva dosáhla v roce 2020 177 milionů kilolitrů.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

Pokud jde o celkovou spotřebu piva, tak Čína je na prvním místě. V roce 2020 dosáhla spotřeba země 36 milionů kilolitrů, čímž by se naplnilo více než 14 000 olympijských bazénů. Země se na celosvětové spotřebě piva podílí ohromnou jednou pětinou. Na druhém místě v seznamu jsou Spojené státy, kde se v roce 2020 zkonzumovalo více než 24 milionů kilolitrů piva. USA jsou také druhým největším producentem piva na světě (po Číně).

 

Následující tabulka ukazuje 25 zemí s největší spotřebou piva a jejich podíl na globálním trhu:

 

spotřeba piva 1
spotřeba piva 2
spotřeba piva 3

 

Spotřeba piva na osobu podle zemí: Čech v průměru vypil 181 litrů piva

 

Následující statistika ukazuje spotřebu piva na osobu podle zemí. V roce 2020 vypil Čech v průměru 181 litrů piva. Rakušan pak v průměru vypil 97 litrů piva a Polák 96 litrů piva.

 

spotřeba piva na osobu

 

Akcie a ETF lze obchodovat u brokerů, kterým jsme se věnovali v analýzách: Interactive Brokers (analýza ZDE), Lynx (analýza ZDE), Saxobank (analýza ZDE), XTB (analýza ZDE), RoboMarkets (analýza ZDE). Velmi jednoduché je založení účtu u roboadvisory Portu (analýzy ZDE a ZDE), kde lze velmi jednoduše začít s budováním portfolia pomocí ETF bez předešlých zkušeností s investováním. Noví investoři mají u Portu 3 měsíce bez poplatku za správu, pokud se registrují přes tento odkaz. Alternativně lze založit spravovaná portfolia SaxoSelect (analýza ZDE).

 

Zalep.to investování do faktur

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

16.8.2022

5 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

JAK SE INVESTUJE NA RONDA INVEST DO ÚVĚROVÝCH PARTICIPACÍ?