Finlord Sněmovna financí

Akcie: Výrobci výtahů Otis, Kone, Schindler a jejich tržní podíl

3.8.2022

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
největší výrobci výtahů na světě

Otis, Kone a Schindler jsou největší výrobci výtahů a eskalátorů na světě. Pokud bydlíte v bytovce, tak nepochybně jezdíte výtahem od jednoho z výrobců. Podívejte se, jak se společnostem dařilo v posledních letech a jaké jsou jejich tržní podíly.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

Následující obrázek ukazuje tržní podíl výrobců výtahů. Dlouhodobě si největší tržní podíl drží společnost Otis. Za první pololetí 2022 činil její tržní podíl 37,4 %, což je nejvíce od roku 2015. Druhý největší podíl má Schindler a to 32,3 % a konečně tržní podíl společnosti Kone byl v H1 30,2 %.

 

Výrobci výtahů Otis, Kone, Schindler

 

Největší výrobci výtahů na světě a srovnání tržeb: největší tržby generuje Otis

 

Následující obrázek ukazuje vývoj tržeb společností Otis (ticker: OTIS), Schindler (ticker: SCHP) a Kone (ticker: KNEBV). Momentálně má z těchto tří společností nejvyšší tržby společnost Otis a to 14,1 miliard USD. Od počátku roku 2022 se výrazně propadly tržby společnostem Schindler a Kone. Švýcarská společnost Schindler a finská společnost Kone vůbec snížily odhad růstu tržeb pro tento rok, jelikož realitní sektor v Číně zpomaluje. Čínský trh je pro společnost Schindler velmi důležitý, neboť zhruba 18 % tržeb generuje společnost právě zde.

 

Výrobci výtahů

 

Následující obrázek ilustruje vývoj akcií jednotlivých výrobců výtahů za posledních 5 let. Největší pokles za posledních 5 let zaznamenala společnost Schindler, když akcie této finské společnosti poklesly o 12,5 %. Za ní pak následovala společnost Kone s poklesem o téměř 10,8 %, přičemž akcie Otis si udržely za posledních 5 let zhodnocení o 74,7 %.

 
Pokud jde o ohodnocení společností podle P/E poměru, tak nejvyšší ohodnocení na 70,5násobku má Schindler, Kone má P/E na úrovni 28násobku a Otis má P/E na úrovni 27násobku.

 

 

výrobci výtahů Eva Mahdalová Finlord

 

Samozřejmě, pro všechny tyto 3 největší výrobce výtahů na světě bude v současnosti problém klesající poptávka po nových zařízeních v Číně a také rostoucí úrokové sazby ve Spojených státech a Evropě, jenž zpomalují stavební trh. V neposlední řadě tíží také producenty výtahů a eskalátorů narušení dodavatelského řetězce a rusko-ukrajinský konflikt, neboť někteří měli podnikatelské aktivity právě v Rusku.

 

Akcie největších světových společností pro přepravu kontejnerů lze obchodovat u brokerů, kterým jsme se věnovali v analýzách: Interactive Brokers (analýza ZDE), Lynx (analýza ZDE), Saxobank (analýza ZDE), XTB (analýza ZDE), RoboMarkets (analýza ZDE). Velmi jednoduché je založení účtu u roboadvisory Portu (analýzy ZDE a ZDE), kde lze velmi jednoduše začít s budováním portfolia pomocí ETF bez předešlých zkušeností s investováním. Noví investoři mají u Portu 3 měsíce bez poplatku za správu, pokud se registrují přes tento odkaz. Alternativně lze založit spravovaná portfolia SaxoSelect (analýza ZDE).

 

Zalep.to investování do faktur

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

3.8.2022

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

INVESTUJETE V ZAHRANIČÍ? MĚNOVÉ ZAJIŠTĚNÍ MŮŽE BÝT ZDARMA.