Finlord Sněmovna financí

S&P 500: výplaty dividend za druhé čtvrtletí dosáhly rekordu

22.7.2022

2 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
dividendy

Objem vyplácených dividend v rámci společností S&P 500 ve druhém čtvrtletí 2022 dosáhl rekordu. Společnosti v indexu S&P 500 vyplatily rekordních 140,6 miliardy USD na dividendách, podle dat S&P Dow Jones Indices. To je nárůst ze 137,6 miliardy USD oproti prvnímu čtvrtletí 2022 a ze 123,4 miliardy USD ve stejném čtvrtletí roku 2021.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

Jinak pokud jde o objemy ročních výplat dividend, tak ty dosahovaly nových maxim každý rok po celou dekádu, s výjimkou mírného poklesu v roce 2020.

výplaty dividend

 

Následující obrázek ukazuje index vývoje zisků v různých odvětví od roku 2014. Dlouhodobě rostou zisky v sektoru informačních technologií a zdravotnictví. Od roku 2014 byl energetický sektor v silném útlumu, kdy společnostem z tohoto sektoru propadly zisky i ceny akcií. Od roku 2020 nastal výrazný nárůst zisků v sektoru energií.

 

vývoj zisků Eva Mahdalová Finlord

 

Rusko-ukrajinský konflikt, geopolitické napětí, rostoucí ceny energií a komodit, výrazné zrychlení inflace a rostoucí úrokové sazby by mohly v nejbližší době ovlivnit vyhlídky společností na výplaty dividend. Tyto faktory znamenají větší nejistotu, a tedy pravděpodobně ovlivní rozhodování společností. Dopad na dividendy se pravděpodobně projeví až v příštím roce, i když stabilita dividend je dlouhodobě velmi vysoká.

 

Investoři mohou obchodovat akcie a ETF u brokerů, kterým jsme se věnovali v analýzách: Interactive Brokers (analýza ZDE), Lynx (analýza ZDE), Saxobank (analýza ZDE), XTB (analýza ZDE), RoboMarkets (analýza ZDE). Velmi jednoduché je založení účtu u roboadvisory Portu (analýzy ZDE a ZDE), kde lze velmi jednoduše začít s budováním portfolia pomocí ETF bez předešlých zkušeností s investováním. Noví investoři mají u Portu 3 měsíce bez poplatku za správu, pokud se registrují přes tento odkaz. Alternativně lze založit spravovaná portfolia SaxoSelect (analýza ZDE).

 

Zalep.to investování do faktur

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

22.7.2022

2 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

VŠECHNY ANALÝZY K PLATFORMĚ PORTU