Finlord Sněmovna financí

Výsledková sezóna Q1 2022: ohodnocení se dostalo pod 10letý průměr

16.5.2022

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
výsledková sezóna americké společnosti

Výsledková sezóna za Q1 2022 se blíží do finále. Výsledky překonávají odhady a ohodnocení se dostalo pod 10letý průměr.

 

V rámci výsledkové sezóny v USA za Q1 2022 vydalo výsledky 91 % společností z S&P 500. 77 % společností zaznamenalo pozitivní překvapení v rámci zisku na akcii a 74 % společností pozitivně překvapilo z hlediska tržeb.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

výsledková sezóna Q1 2022

 

Tržby za 1. čtvrtletí 2022 pro celý index S&P 500 vzrostly o 13,4 %, přičemž na konci března se očekával růst tržeb o 10,7 %. Značný meziroční růst tržeb vykázaly společnosti ze sektoru energetiky, materiálů, nemovitostí a zdravotnictví.

 

výsledková sezóna USA Q1 2022

 

Čistá zisková marže za 1. kvartál 2022 je na úrovni 12,3 %, přičemž ve stejném období roku 2021 byla na úrovni 12,8 %. Pokud bude 12,3 % finální číslo, tak to bude pátá nejvyšší čistá zisková marže v historii statistiky. Doposud byl rekord v rámci čisté ziskové marže zaznamenán v 2. čtvrtletí 2021, kdy byla na úrovni 13,1 %.

 

výsledková sezóna S&P 500

 

Zisky za celý index S&P 500 vzrostly o 9,1 %, původně se na konci března očekával růst zisků o 4,6 %. Značnou pozitivní změnu zisků zaznamenaly společnosti ze sektoru energií, materiálů, průmyslu, nemovitostí, zdravotnictví a informačních technologií. Také pozitivní změnu zisků zaznamenaly společnosti ze sektoru necyklického spotřebního zboží (consumer staples) a komunikačních služeb.

 

výsledková sezóna Eva Mahdalová Finlord

 

P/E na základě očekávaných zisků je na úrovni 16,6, což je pod 5letým průměrem 18,6 a 10letým průměrem 16,9.

 

ohodnocení akcií Eva Mahdalová Finlord

 

Na závěr se ještě podívejme na P/E po sektorech na základě očekávaných zisků. Relativně nižší P/E na základě očekávaných zisků mají společnosti z energického sektoru, dále ze sektoru financí, materiálů, komunikačních služeb a zdravotnictví. Naopak relativně vyšší P/E na základě očekávaných zisků mají společnosti ze sektoru cyklického zboží (Consumer Disc.), necyklického spotřebního zboží (consumer staples), společnosti z oblasti veřejného sektoru (Utilities), informačních technologií, nemovitostí a průmyslu.

 

výsledková sezóna americké akcie

 

Investoři mohou nakupovat akcie a ETF u brokerů, kterým jsme se věnovali v analýzách: Interactive Brokers (analýza ZDE), Lynx (analýza ZDE), Saxobank (analýza ZDE), XTB (analýza ZDE), RoboMarkets (analýza ZDE). Velmi jednoduché je založení účtu u roboadvisory Portu (analýzy ZDE a ZDE), kde lze velmi jednoduše začít s budováním portfolia pomocí ETF bez předešlých zkušeností s investováním. Noví investoři mají u Portu 3 měsíce bez poplatku za správu, pokud se registrují přes tento odkaz. Alternativně lze založit spravovaná portfolia SaxoSelect (analýza ZDE).

 

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

16.5.2022

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

ZDARMA KE STAŽENÍ ZÁKLADNÍ INVESTIČNÍ STRATEGIE