Finlord Sněmovna financí

V roce 2026 dosáhnou globální tržby trhu s kosmetikou 131 miliard USD

20.4.2022

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Kosmetika

Globální tržby trhu s kosmetikou se v roce 2021 meziročně zvýšily o více než 8 miliard USD na 80,74 miliard USD. Podívejte se, který segment v rámci kosmetiky dominuje a která země v EU nejvíce spotřebuje kosmetiky.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

Globální tržby trhu s kosmetikou se v roce 2021 meziročně zvýšily o více než 8 miliard USD na 80,74 miliard USD. Statista Consumer Market Outlook odhaduje, že globální tržby trhu s kosmetikou překročí 100 miliard USD v roce 2022 a v roce 2026 dosáhnou tržby úrovně 131 miliard USD. Jak je z grafu patrné, tak v roce 2020 se globální tržby trhu s kosmetikou propadly o 19,5 % na 72,36 miliard USD. Kosmetický průmysl byl s příchodem koronavirové krize značně zasažen, když došlo k výraznému poklesu poptávky po kosmetických produktech. Z důvodu lockdownu se dramaticky změnil vzorec spotřebitelských nákupů v oblasti krásy a osobní péče.

 

Globální tržby trhu s kosmetikou

 

Segment péče o pleť globálně dominuje díky každodennímu používání produktů. Tento segment bude mít i do budoucnosti nejvýznamnější podíl. Podle spotřebitelského průzkumu, který provedla ASDS, asi 80 % amerických spotřebitelů utratí více než 100 USD měsíčně za produkty na pleť. Do druhého největšího segmentu pak patří vůně a hygienické produkty včetně produktů pro ústní dutinu. Třetím největším segmentem v rámci kosmetiky je segment péče o vlasy a za ním pak následuje segment make-up.

 

nejpoužívanější kosmetika

 

Pokud jde o distribuční kanály, tak segment hypermarketů či supermarketů bude dominovat díky široké dostupnosti produktů pod jednou střechou. Segment online obchodů by měl výrazně růst díky snadnému a pohodlnému nákupu z domova. Online obchody navíc poskytují různé výhody, jako je kupříkladu doručení objednávky zdarma, slevy na větší objednávky a dárkové kupóny.

 

Pokud se podíváme do Evropy, tak v rámci evropského kosmetického trhu Německo spotřebovalo v roce 2020 největší množství kosmetiky, a to za přibližně 14 miliard eur. Následovaly Francie a Spojené království s 11,44 miliardy eur a 9,8 miliardy eur. Česko spotřebovalo kosmetiku za 738 milionů EUR a Slovensko za 622 milionů EUR.

 

spotřeba kosmetiky v Evropě Eva Mahdalová Finlord

 

V kosmetickém sektoru se mezi přední klíčové společnosti řadí L’Oréal SA (Paříž, Francie), Unilever (Londýn, Velká Británie), Procter & Gamble Co. (Ohio, USA), The Estée Lauder Companies Inc. (NY, USA), Beiersdorf AG (Hamburg, Německo), Shiseido Co., Ltd. (Tokio, Japonsko), Coty Inc. (NY, USA), Natura & Co. (São Paulo, Brazílie), Kao Corporation (Tokio, Japonsko), Johnson & Johnson Services, Inc. (New Jersey, USA).

 

Investoři mohou obchodovat akcie a ETF u brokerů, kterým jsme se věnovali v analýzách: Interactive Brokers (analýza ZDE), Lynx (analýza ZDE), Saxobank (analýza ZDE), XTB (analýza ZDE), RoboMarkets (analýza ZDE). Velmi jednoduché je založení účtu u roboadvisory Portu (analýzy ZDE a ZDE), kde lze velmi jednoduše začít s budováním portfolia pomocí ETF bez předešlých zkušeností s investováním. Noví investoři mají u Portu 3 měsíce bez poplatku za správu, pokud se registrují přes tento odkaz. Alternativně lze založit spravovaná portfolia SaxoSelect (analýza ZDE).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

20.4.2022

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

INVESTUJETE V ZAHRANIČÍ? MĚNOVÉ ZAJIŠTĚNÍ MŮŽE BÝT ZDARMA.