Finlord Sněmovna financí

Výrobci polovodičů v 2021: nárůst tržeb o 26 %

31.12.2021

5 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Výrobci polovodičů tržby 2021

Výrobci polovodičů zaznamenali v roce 2021 prudký nárůst objemu prodejů a zisků. Zároveň také výrazně zvýšili plánované kapitálové výdaje, jelikož v příštích letech se očekává další nárůst poptávky.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

Mezi výrobci polovodičů mají nejvyšší nárůst AMD a MediaTek

 

Následující tabulka ukazuje tržby 22 největších výrobců polovodičů na světě v roce 2021 a v roce 2020. IC jsou integrované obvody, O-S-D jsou optoelektronika, senzory a další. Největším výrobcem polovodičů na světě je stále společnost Samsung, která by měla zaznamenat meziroční nárůst tržeb o 34 %. Na druhém místě je společnost Intel, u které bude pravděpodobně mírné snížení tržeb. Největší nárůst tržeb by dle prognózy měly dosáhnout společnosti AMD (+65 %) a MediaTek (+60 %). Celkem by se tržby 25 největší společností z odvětví měly zvednout meziročně o 26 % na 479 miliard dolarů.

 

výrobci polovodičů tržby 2021

 

Výrobci polovodičů masivně investují do dalšího rozvoje. Kapitálové výdaje by za celý rok 2021 měly dosáhnout rekordních 152 miliard dolarů, což by bylo o 34 % více oproti roku 2020. Výrazný nárůst CAPEX bude prakticky ve všech oblastech polovodičů, i když nejmenší nárůst (+13 %) bude u výrobců nevolatilních flash pamětí (zejména SSD). Největší kapitálové výdaje budou mít TSMC a Samsung, jelikož obě společnosti chtějí v nejbližších letech dodávat na trhy velmi pokročilé produkty postavené na 7/5/3 nm procesech.

 

výrobci polovodičů kapitálové výdaje 2021

 

V nejbližších letech bude největším tahounem růstu poptávky po polovodičích internet věcí (IoT), který bude generovat rychle rostoucí objem dat. Data se přitom musí nejenom zachytávat, ale i zpracovávat a ukládat.

 

Do akcií spolehlivých společností investují fondy SLAVIC FUND SICAV a Slavic Capital, ve kterých jsou aplikované dlouhodobě prověřené investiční myšlenky.

 

Investoři mohou nakupovat akcie a ETF u brokerů, kterým jsme se věnovali v analýzách: Interactive Brokers (analýza ZDE), Lynx (analýza ZDE), Saxobank (analýza ZDE), XTB (analýza ZDE), RoboMarkets (analýza ZDE). Velmi jednoduché je založení účtu u roboadvisory Portu (analýzy ZDE a ZDE), kde lze velmi jednoduše začít s budováním portfolia pomocí ETF bez předešlých zkušeností s investováním. Noví investoři mají u Portu 3 měsíce bez poplatku za správu, pokud se registrují přes tento odkaz. Alternativně lze založit spravovaná portfolia SaxoSelect (analýza ZDE).

 

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

31.12.2021

5 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

VŠECHNY ANALÝZY K PLATFORMĚ PORTU