Finlord Sněmovna financí

S&P 100 společností podle očekávaného růstu tržeb v roce 2023

13.1.2023

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
S&P 500

Následující tabulka ukazuje 100 největších společností z S&P 500 seřazených podle očekávaného růstu tržeb v tomto roce. V tabulce je i očekávaný růst tržeb v roce 2024.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

Nejvyšší očekávaný růst tržeb v roce 2023 je u společnosti Tesla a to 38 %. V roce 2024 by pak Tesle měly růst tržby o 28 %. Na druhém místě mají největší očekávaný růst tržeb společnosti Boeing a ServiceNow a to 22 %, přičemž třetí největší očekávaný růst tržeb má společnost Schlumberger 16 %.

 

Pokud se podíváme na jednotlivé sektory, tak nejvyšší očekávaný růst tržeb v roce 2023 má sektor komunkačních služeb a to 8 %. Druhý nejvyšší očekávaný růst tržeb mají sektory cyklického a necyklického zboží a to 6 %. U průmyslového sektoru je očekávaný růst tržeb na úrovni 5 % a u sektoru informačních technologií a zdravotnictví se očekává růst tržeb na úrovni 4 %. Naopak u energetického sektoru se očekává pokles tržeb o 8 %.

 

Očekávaný průměrný růst tržeb za celý index S&P 500 by měl být v tomto roce na úrovni 3 % a v roce 2024 pak na úrovni 5 %.

 

Investoři mohou obchodovat akcie a ETF u brokerů, kterým jsme se věnovali v analýzách: XTB (analýza ZDE), Lynx (analýza ZDE), Interactive Brokers (analýza ZDE), Saxobank (analýza ZDE), RoboMarkets (analýza ZDE). Velmi jednoduché je založení účtu u roboadvisory Portu (analýzy ZDE a ZDE), kde lze velmi jednoduše začít s budováním portfolia pomocí ETF bez předešlých zkušeností s investováním. Noví investoři mají u Portu 3 měsíce bez poplatku za správu, pokud se registrují přes tento odkaz. Alternativně lze založit spravovaná portfolia SaxoSelect (analýza ZDE).

 

S&P Eva Mahdalová Finlord

 

Tesla se snaží přilákat zákazníky a snižuje ceny vozů v USA

 

Pokud jde o společnost Tesla, tak ta nově snížila ceny vozidel prodávaných v USA. Cílem společnosti je přilákat nové zákazníky.

 

Tesla snížila cenu u svého modelu Y o 20 % na 52 999 USD, čímž se tedy zákazníci vejdou pod limit 55 000 USD a budou moci získat federální daňový bonus na ekologická auta ve výši 7 500 USD.

 

Pokud se Tesle nepodaří významně zvýšit prodeje, tak hrozí, že jí poklesne čistá ziskovost, neboť náklady budou s růstem objemu výroby stoupat.

 

Tesla ceník aut

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

13.1.2023

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

VŠECHNY ANALÝZY K PLATFORMĚ PORTU