Finlord Sněmovna financí

Výsledková sezóna v USA Q3 2022: valuace pod 10letým průměrem

10.11.2022

10 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
akcie v USA

Výsledková sezóna v USA za Q3 2022 se blíží do finále. 85 % společností z S&P 500 vydalo výsledky. 70 % společností zaznamenalo pozitivní překvapení v rámci zisku na akcii a 71 % společností pozitivně překvapilo z hlediska tržeb.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

Výsledková sezóna v USA Q3 2022

 

Tržby za 3. čtvrtletí 2022 pro celý index S&P 500 vzrostly o 10,5 %, přičemž na konci září se očekával růst tržeb o 8,7 %. Značný meziroční růst tržeb vykázaly společnosti ze sektoru energetiky a cyklického zboží (Consumer Disc.), nemovitostí, dále společnosti z oblasti veřejného sektoru (Utilities) a průmyslu.

 

výsledkvá sezóna akcie Eva Mahdalová Finlord

 

Čistá zisková marže za 3. kvartál 2022 je na úrovni 11,9 %, což je nad pětiletým průměrem 11,3 %. Nicméně, dosažená čistá zisková marže za 3 čtvrtletí je nižší než v předchozím čtvrtletí (12,2 %) a je také nižší než před rokem v Q3 2021 (12,9 %).

 

výsledková sezóna Eva Mahdalová Finlord

 

Zisky za celý index S&P 500 vzrostly o 2,2 %, původně se na konci září očekával růst zisků o 2,7 %. Značnou pozitivní změnu zisků zaznamenaly společnosti ze sektoru energií, nemovitostí, průmyslu a cyklického zboží (Consumer Disc.). Naopak, ostatní sektory zaznamenaly pokles zisků.

 

zisky firem výsledková sezóna

 

P/E na základě očekávaných zisků je na úrovni 16,1, což je pod 5letým průměrem 18,5 a pod 10letým průměrem 17,1.

 

PE poměr Eva Mahdalová Finlord

 

Následující graf ukazuje P/E po sektorech na základě očekávaných zisků. Relativně nižší P/E na základě očekávaných zisků mají společnosti z energického sektoru, dále ze sektoru financí, komunikačních služeb, materiálů a nemovitostí. Naopak relativně vyšší P/E na základě očekávaných zisků mají společnosti ze sektoru cyklického zboží (Consumer Disc.), necyklického spotřebního zboží (Consumer Staples), informačních technologií, společnosti z oblasti veřejného sektoru (Utilities), průmyslu a zdravotnictví.

 

akcie pe poměr Eva Mahdalová Finlord

 

Americká centrální banka nedávno zvýšila úroky o 0,75 %, aby srazila nejvyšší inflaci za 40 let. Vůbec rok 2022 byl dramatickým rokem pro akciový trh, a to nejen co do zvyšování úrokových sazeb. Do konce tohoto roku zbývá ještě jedno zasedání Fedu. Pravděpodobně se dočkáme dalšího zvýšení sazeb o 0,5 nebo o 0,75procentního bodu. Akciové trhy od počátku roku výrazně poklesly a samozřejmě krátkodobý pokles na trzích ještě může nastat. Ovšem pro investory s dlouhodobým investičním horizontem je nyní vhodná doba, kdy mohou začít s postupným budováním portfolia. Díky poklesům se řada kvalitních společností a sektorů prodává relativně levně.

 

Investoři mohou obchodovat akcie a ETF u brokerů, kterým jsme se věnovali v analýzách: Interactive Brokers (analýza ZDE), Lynx (analýza ZDE), Saxobank (analýza ZDE), XTB (analýza ZDE), RoboMarkets (analýza ZDE). Velmi jednoduché je založení účtu u roboadvisory Portu (analýzy ZDE a ZDE), kde lze velmi jednoduše začít s budováním portfolia pomocí ETF bez předešlých zkušeností s investováním. Noví investoři mají u Portu 3 měsíce bez poplatku za správu, pokud se registrují přes tento odkaz. Alternativně lze založit spravovaná portfolia SaxoSelect (analýza ZDE).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

10.11.2022

10 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

JAK INVESTUJE FOND SLAVIC CAPITAL?