Finlord Sněmovna financí

Uprostřed obav Apple vykázala silné výsledky. Tržby rostly o 8 %

1.11.2022

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Apple výsledková sezóna q3 2022

Společnost Apple vykázala za Q4 2022 silné výsledky, čímž překonala očekávání analytiků. Tržby společnosti byly na úrovni 90,1 miliardy USD, přičemž očekávání bylo na úrovni 88,09 miliardy USD. Meziročně vzrostly tržby Apple o 8 %. Tim Cook avizoval, že společnosti Apple uškodil silný americký dolar, jinak by byl růst tržeb dvouciferný. Čistý zisk se meziročně zvýšil z 20,6 miliardy USD na 20,7 miliardy USD. Hrubá marže pak byla 42,3 %, čekalo se 42,1 %. EPS zisk na akcii byl 1,29 USD a očekávání bylo na úrovni 1,27 USD.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

Nejvíce se z kategorií na tržbách Apple podílely iPhony a to ze 47 %. Z 21 % tvořily tržby služby, z 13 % a 11 % Mac a nositelná elektronika a z 8 % iPad.

 

Apple výsledková sezóna

Apple Eva Mahdalová Finlord

 

Pokud jde o regiony, tak největší tržby společnost generuje v USA a pak v Evropě. Obavy panovaly okolo Číny, neboť ta si jednak prochází ekonomickým zpomalením a jednak v zemi panují ekonomická omezení. Apple v zemi rudého draka vygenerovala tržby na úrovni 15,5 miliardy USD, před rokem byly tržby na úrovni 14,6 miliardy USD. Čili i přes obavy se společnosti podařilo vygenerovat meziročně vyšší tržby. Společnosti stále dost pomáhá trend přechodu z Androidu na iPhone. Šéf společnosti Apple uvedl, že přechod z Androidu na iPhone rostl dvouciferně. Pokud jde o regiony, tak zejména na iPhone přecházeli lidé v Indii, v JZ Asii a v Latinské Americe.

 

Apple tržby podle regionů Eva Mahdalová Finlord

 

Tržby za iPhone byly na úrovni 42,6 miliardy USD, přičemž ve stejném období minulého roku byly 38,9 miliardy USD. Byť byly tržby meziročně lepší, tak výsledek nesplnil očekávání na úrovni 43,2 miliardy.

 

Apple iPhone Eva Mahdalová Finlord

 

Tržby za Mac se meziročně zvýšily z 9,2 miliardy USD na 11,5 miliardy USD. Tržby za Mac tedy výrazně předčily očekávání na úrovni 9,3 miliardy USD. V současnosti se hovoří o zpomalení trhu počítačů a Apple v této kategorii zaznamenala meziroční nárůst o 25 %, což je velmi skvělý výsledek.

 

Apple Mac Eva Mahdalová Finlord

 

Tržby za iPad meziročně poklesly z 8,3 miliardy USD na 7,2 miliardy USD. Tržby za iPad se očekávaly na úrovni 7,94 miliardy USD.

 

iPad Apple Eva Mahdalová Finlord

 

V oblasti nositelné elektroniky, domácí elektroniky a doplňků zaznamenala společnost Apple meziroční nárůst tržeb o 10 % na 9,7 miliardy USD, načež očekávání bylo na úrovni 9,17 miliardy USD.

 

Apple výsledky za q4 2022

 

V oblasti služeb Apple zaznamenala tržby na úrovni 19,2 miliardy USD, přičemž se očekávalo, že tržby budou 20,1 miliardy USD. Nicméně stále se jedná o slušný meziroční růst o 5 %. Apple má 900 milionů předplatitelů. Minulé čtvrtletí byl počet předplatitelů 860 milionů a před rokem byl počet předplatitelů 745 milionů.

 

apple tržby za služby Eva Mahdalová Finlord

 

V kontextu s jinými firmami výsledky Apple dopadly dobře. Společnost stejně jako řada jiných firem čelí inflačním tlakům, zatím si však udržela necykličnost.

 

Pokud jde o zpětné odkupy akcií, tak Apple vrátila svým akcionářům 29 miliard USD za tento kvartál. Od začátku roku je to 89 miliard USD. Na dividendách vyplatila Apple 15 miliard USD.
Investoři mohou obchodovat akcie a ETF u brokerů, kterým jsme se věnovali v analýzách: Lynx (analýza ZDE), Saxobank (analýza ZDE), XTB (analýza ZDE), RoboMarkets (analýza ZDE). Velmi jednoduché je založení účtu u roboadvisory Portu (analýzy ZDE a ZDE), kde lze velmi jednoduše začít s budováním portfolia pomocí ETF bez předešlých zkušeností s investováním. Noví investoři mají u Portu 3 měsíce bez poplatku za správu, pokud se registrují přes tento odkaz. Alternativně lze založit spravovaná portfolia SaxoSelect (analýza ZDE).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

1.11.2022

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

JAK SE INVESTUJE NA RONDA INVEST DO ÚVĚROVÝCH PARTICIPACÍ?