Finlord Sněmovna financí

Levně ohodnocené akcie v USA

7.9.2022

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
levně ohodnocené akcie v USA

Na burzách lze nalézt řadu akcií, které jsou aktuálně skutečně levně ohodnocené. Většinou je to způsobené negativním výhledem investorů, kteří u dané společnosti očekávají pokles zisků. Nízké ohodnocení ale vytváří bezpečnostní polštář pro případ špatných finančních výsledků firem.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

Investoři mohou obchodovat akcie a ETF u brokerů, kterým jsme se věnovali v analýzách: Interactive Brokers (analýza ZDE), Lynx (analýza ZDE), Saxobank (analýza ZDE), XTB (analýza ZDE), RoboMarkets (analýza ZDE). Velmi jednoduché je založení účtu u roboadvisory Portu (analýzy ZDE a ZDE), kde lze velmi jednoduše začít s budováním portfolia pomocí ETF bez předešlých zkušeností s investováním. Noví investoři mají u Portu 3 měsíce bez poplatku za správu, pokud se registrují přes tento odkaz. Alternativně lze založit spravovaná portfolia SaxoSelect (analýza ZDE).

 

Nejlevněji ohodnocené US akcie dle P/E s kapitalizací alespoň 1 miliarda USD

 

Na následujících obrázcích je přes 65 nejlevněji ohodnocených akcií s kapitalizací alespoň 1 miliarda USD dle forward P/E (cena děleno očekávané zisky) v USA a Kanadě. V dalších sloupcích jsou pak i další ohodnocovací ukazatele a dividendová výnosnost.

 

levné akcie 1

 

levné akcie 2

 

levné akcie 3

 

levné akcie 4

 

levné akcie 5

 

O společnosti s valuací na úrovni méně než 5násobek současných či očekávaných zisků není nouze. Mezi levně ohodnocenými firmami lze nalézt řadu producentů energií, což je pochopitelné vzhledem k vysokým ziskům, které teď generují. Zároveň jsou levné akcie některých námořních společností a stavebních společností. V seznamu nalezneme i několik producentů kovů a chemikálii či finanční společnosti.

 

Zalep.to investování do faktur
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

7.9.2022

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

INVESTUJETE V ZAHRANIČÍ? MĚNOVÉ ZAJIŠTĚNÍ MŮŽE BÝT ZDARMA.