Finlord Sněmovna financí

Extrémně levné small cap akcie

13.6.2022

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
small cap akcie v USA

Small cap akcie (tedy akcie společností s malou tržní kapitalizací) jsou v posledních měsících pod silným prodejním tlakem kvůli obavám, že inflace a nutné zvyšování sazeb poškodí zejména menší společnosti. Ohodnocení tohoto akciového segmentu tak propadlo na minima z let 2008-09.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

Small cap akcie a nízké absolutní i relativní ohodnocení

 

Ohodnocení dle forward P/E (cena děleno očekávané zisky) je u amerických small cap akcií na 12násobku, což je téměř minimum z roku 2008 a pod minimem covidové krize 2020.

 

small cap akcie ohodnocení

 

I při relativním srovnání s indexem large cap akcií S&P 500 je ohodnocení small cap akcií extrémně nízké. Následující obrázek ukazuje rozdíl forward P/E indexů Russell 2000 a S&P 500. Hodnota indikátoru je už na historickém minimu.

 

small cap akcie ohodnocení index

 

U růstových small cap akcií je absolutní i relativní podhodnocení vůči S&P 500 ještě výraznější. O 30 % nižší ohodnocení vůči velkým společnostem vytváří silný bezpečnostní polštář pro investory.

 

small cap růstové akcie ohodnocení

 

Když se podíváme na dlouhodobý růst zisků jednotlivých akciových sektorů, tak u small cap akcií je logicky nejvyšší. Malé společnosti mají nejvyšší potenciál zvyšování tržeb a zisků. Od počátku roku 1999 do června 2022 se jejich průměrné zisky více než zdesetinásobily. U large cap akcií nastal pětinásobný nárůst zisků.

 

akcie dlouhodobý růst zisků

 

Small cap akcie se jednoznačně dostaly do nemilosti investorů, kteří se obávají dalšího utahování monetární politiky a výprodejů na akciových trzích. Ohodnocení těchto akcií jsou už ale rekordně nízké. Při hledání nejlepších dlouhodobých investic by se v tomto segmentu měli investoři rozhodně poohlédnout. Anebo lze pomocí ETF nakoupit celý segment a počkat na konec paniky.

 


Jméno a příjmení

Email

Telefonní číslo

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

 

Pro investory máme připravený podrobný rozbor strategického nastavení portfolia a investice do ETF, pomocí kterých lze majetek budovat. Sledování jednoduchých pravidel je pak na každém investorovi.

 

Akcie a ETF lze nakupovat u brokerů, kterým jsme se věnovali v analýzách: Interactive Brokers (analýza ZDE), Lynx (analýza ZDE), Saxobank (analýza ZDE), XTB (analýza ZDE), RoboMarkets (analýza ZDE). Velmi jednoduché je založení účtu u roboadvisory Portu (analýzy ZDE a ZDE), kde lze velmi jednoduše začít s budováním portfolia pomocí ETF bez předešlých zkušeností s investováním. Noví investoři mají u Portu 3 měsíce bez poplatku za správu, pokud se registrují přes tento odkaz. Alternativně lze založit spravovaná portfolia SaxoSelect (analýza ZDE).

 

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

13.6.2022

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

ZDARMA KE STAŽENÍ ZÁKLADNÍ INVESTIČNÍ STRATEGIE