Finlord Sněmovna financí

100 nejhodnotnějších značek světa

1.12.2021

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
nejhodnotnější značky světa

Celková hodnota 100 největších značek světa dosáhla 7,1 bilionu USD, čímž se zvýšila meziročně o 42 %, ukazuje žebříček Kantar BrandZ. Úspěch zaznamenávají zejména technologické a komunikační společnosti. Mezi nejrychleji rostoucí společnosti patří Tesla a TikTok.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

100 nejhodnotnějších značek světa

 

 

Na prvních pěti místech ze 100 nejhodnotnějších značek světa se umístily především technologické společnosti z USA a Číny. Čínské společnosti se postupně dostávají dopředu. Řada z nich se soustředí na vlastní technologický vývoj a přizpůsobují se trendům, které utváří čínský i světový trh.

 

 

Na prvním místě se umístil technologický gigant Amazon, jehož hodnota dosahuje 683 miliard USD. Na druhém místě se umístila společnost Apple s 611 miliardami USD a na třetím místě se umístil Google s 457 miliardami USD.
Evropské značky značně zaostávají. V roce 2011 činil jejich podíl 20 % a nyní je to jenom 8 %. Opačný trend zaznamenávají čínské společnosti, neboť ještě 10 let zpět byl jejich podíl 11 %, nyní je 14 %.

 

 

Pokud jde o 10 nejrychleji rostoucích společností, tak meziročně nejvíce vyrostla Tesla a to o 275 %. Výrazný růst také zaznamenaly čínské společnosti, a to TikTok o 158 %, Pinduoduo o 131 % a Meituan o 119 %.

 

 

100 nejhodnotnějších firem světa Eva Mahdalová Finlord

 

 

Graf níže pak ukazuje, že 10 nejsilnějších značek zhodnotilo od dubna roku 2006 do dubna roku 2021 o 463 %, zatímco americký index large cap akcií S&P 500 a MSCI World Index zhodnotily o 224 % a 115 %.

 

 

nejhodnotnější firmy světa Eva Mahdalová Finlord

 

 

Investoři mohou nakupovat akcie a ETF u brokerů, kterým jsme se věnovali v analýzách: Interactive Brokers (analýza ZDE), Lynx (analýza ZDE), Saxobank (analýza ZDE), XTB (analýza ZDE), RoboMarkets (analýza ZDE). Velmi jednoduché je založení účtu u roboadvisory Portu (analýzy ZDE a ZDE), kde lze velmi jednoduše začít s budováním portfolia pomocí ETF bez předešlých zkušeností s investováním. Noví investoři mají u Portu 3 měsíce bez poplatku za správu, pokud se registrují přes tento odkaz. Alternativně lze založit spravovaná portfolia SaxoSelect (analýza ZDE).

 

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

1.12.2021

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

INVESTUJETE V ZAHRANIČÍ? MĚNOVÉ ZAJIŠTĚNÍ MŮŽE BÝT ZDARMA.