Finlord Sněmovna financí

Trh obrazových snímačů: Sony ztrácí podíl na trhu

25.11.2021

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Sony

Na trhu obrazových snímačů byla společnost Sony v roce 2020 lídrem s tržbami 20,7 miliardy USD a tržním podílem 40 %. Sony se však tržní podíl meziročně snížil, neboť v roce 2019 měla tržní podíl 42 %. Samsung zůstal druhý, ale zvýšil svůj podíl na trhu na 22 % z 21 % v roce 2019. Čínský výrobce senzorů OmniVision také získal další procentní bod podílu na trhu, který se vyšplhal na 11 %.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

obrazové snímače Sony

 

 

Následující graf ukazuje kvartální tržby v miliardách USD a mezikvartální změnu tržeb producentů senzorů. První čtvrtletí roku 2021 bylo silně ovlivněno obavami ohledně dodavatelského řetězce skrz pandemii koronaviru, načež tržby dosáhly 7 % růstu ve srovnání s Q1 2020.

 

 

trh obrazových snímačů Eva Mahdalová Finlord

 

 

Data od Yole Developement ukazují odhad, dle kterého by velikost trhu měla být v roce 2021 21,4 miliardy USD, což je o 3,2 % více ve srovnání s rokem 2020. Silnější růst by měl pak následovat v letech 2022 a 2023. V roce 2026 by měla být velikost trhu 28,4 miliardy USD.

 

 

obrazové snímače Eva Mahdalová Finlord

 

Investoři mohou nakupovat akcie a ETF u brokerů, kterým jsme se věnovali v analýzách: Interactive Brokers (analýza ZDE), Lynx (analýza ZDE), Saxobank (analýza ZDE), XTB (analýza ZDE), RoboMarkets (analýza ZDE). Velmi jednoduché je založení účtu u roboadvisory Portu (analýzy ZDE a ZDE), kde lze velmi jednoduše začít s budováním portfolia pomocí ETF bez předešlých zkušeností s investováním. Noví investoři mají u Portu 3 měsíce bez poplatku za správu, pokud se registrují přes tento odkaz. Alternativně lze založit spravovaná portfolia SaxoSelect (analýza ZDE).

 

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

25.11.2021

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

JAK INVESTUJE FOND SLAVIC CAPITAL?