Finlord Sněmovna financí

Kdo nejvíce vydělá na nástupu AR a VR?

31.8.2021

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Trh AR a VR zařízení

AR (augumented reality, vylepšená realita) a VR (virtual reality, virtuální realita) jsou technologické novinky posledních několika let. Růst trhu těchto zařízení by v následujících třech letech měl překonávat 100 % ročně. V roce 2023 by se už mělo prodávat 51 milionů těchto zařízení ročně. Dominantním hráčem je momentálně Facebook, ale kartami by měla příští rok zamíchat i společnost Apple.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

Prodeje AR a VR zařízení prudce stoupnou

 

Dle údajů Crispidea Research by se globální prodeje zařízení na virtuální realitu měly zvednout z loňských 6,2 milionu na 29,6 milionu v roce 2023. U zařízení na vylepšenou realitu by měl nastat ještě větší nárůst z 0,6 na 21,5 milionu zařízení. Pro srovnání v minulém roce se globálně prodalo 445 milionů kusů nositelné elektroniky, z čehož sluchátka měla podíl 64 % a hodinky 24 %.

 

globální prodeje AR a VR zařízení

 

Největší podíl na trhu má Oculus od společnosti Facebook s podílem 53 %. Na druhém místě jsou zařízení od Sony s podílem 12 %.

 

Zatím nepotvrzené jsou spekulace o tom, že Apple uvede v roce 2022 na trh svoji vlastní řadu zařízení na virtuální realitu. Na přelomu let 2022 a 2023 by pak měly následovat chytré brýle.

 

AR a VR podíl na trhu

 

Novinky jsou pro technologické giganty velmi důležité, jelikož jim pomáhají s retencí zákazníků. Apple, Facebook, Alphabet i Microsoft si to uvědomují, proto do vývoje nových produktů a služeb investují obrovské částky. A pokud nestíhají vlastní vývoj, tak koupí menší firmy či startupy s celými týmy vývojářů.

 

Do akcií firem a ETF zaměřených na nové technologie lze investovat u brokerů, kterým jsme se věnovali v analýzách: Interactive Brokers (analýza ZDE), Lynx (analýza ZDE), Saxobank (analýza ZDE), XTB (analýza ZDE), RoboMarkets (analýza ZDE). Pro začínající investory jsou zajímavé služby roboadvisory Portu a Portu pro děti (analýzy ZDE a ZDE), kde lze velmi jednoduše začít s budováním portfolia bez předešlých zkušeností s investováním. Noví investoři mají u Portu 3. měsíce bez poplatku za správu, pokud se registrují přes tento odkaz. Portu pro děti funguje jako „standardní“ Portu se sníženým správcovským poplatkem 0,25 % ročně.

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

31.8.2021

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

JAK SE INVESTUJE NA RONDA INVEST DO ÚVĚROVÝCH PARTICIPACÍ?