Finlord Sněmovna financí

Trh digitálních her pro mobily roste nejrychleji

20.7.2021

6 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Trh her ve světě

Trh digitálních her zažívá dlouhodobý nárůst. V posledních letech jsou pochopitelným tahounem zejména hry pro mobilní telefony. Tržby z prodeje her pro mobilní telefony už tvoří více než polovinu tržeb celého herního průmyslu.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

Trh digitálních her: počet hráčů stále stoupá

 

Dle údajů společnosti Newzoo by globální trh her měl letos dosáhnout úrovně 176 miliard dolarů, což by bylo o 1,1 % méně oproti minulému roku, který byl velmi silný kvůli nutnosti lidí zůstat doma. Pokles by měl nastat zejména u herních konzol (-8,9 % na 49,2 miliardy USD) a u počítačových her (-1,7 % na 35,9 miliardy USD). Naopak u her pro mobilní telefony a tablety by měl nastat nárůst o 4,4 % na 90,7 miliardy USD. Ještě v roce 2018 byly tržby z prodeje mobilních her jenom na úrovni 63 miliard dolarů.

 

trh digitálních her ve světě

 

Počet hráčů dlouhodobě stoupá. V roce 2018 bylo globálně 2,5 miliardy hráčů digitálních her. Letos by už počet hráčů měl atakovat hranici 3 miliardy a v roce 2023 by mělo být na celém světě více než 3,2 miliardy hráčů.

 

počet hráčů digitálních her ve světě

 

Zajímavý je pohled na rozložení hráčů. V roce 2016 bylo mezi hráči více mužů než žen. Momentálně je už poměr ve vyspělých zemích vyvážený. Nejvíce hráčů je ve věku 21-35 let, u žen ale hodně hraje i věková skupina 36 až 50 let.

 

rozložení hráčů digitálních her ve světě

 

Trh digitálních her v Číně je větší než v USA

 

48 % výdajů na hry bude letos z dvou zemí: Číny a USA. První místo Číny je vzhledem k nejvyššímu počtu obyvatel na světě a rychlému bohatnutí pochopitelné. Na třetím místě je Evropa, kde je sice více obyvatel než v USA, ale ochota utrácet za hry je zde nižší.
trh digitálních her dle regionů

 

Stále pokročilejší hry potřebují lepší hardware

 

Zvyšování požadavků na mobily, které zvládnou i nejnáročnější hry, způsobilo, že lidé mají stále vyšší zájem o prémiové chytré telefony. Od roku 2019 se jejich podíl na trhu mobilů zvedl z 8 % na 35 %.

 

podíl prémiových telefonů

 

Především v Číně stoupá počet zájemců o specializované herní mobily, viz následující obrázek. Na tomto segmentu chytrých telefonů má Čína podíl více než 62 %.

 

počet uživatelů herních telefonů

 

I trh digitálních her se rychle rozvíjí. Jedním ze silných globální trendů je nástup 5G připojení, které v oblasti mobilních her umožní vyšší využití výpočetního výkonu na cloudových serverech. Tržby z cloudových digitálních her by měly stoupnout z 0,6 miliardy USD v roce 2020 na 5,1 miliardy USD v roce 2023.

 

Rozvoj herního průmyslu je příznivý nejenom pro vývojáře her, ale i pro dodavatele hardwaru či cloudových služeb. Řada společností z této oblasti má své akcie kótované na burzách, díky čemuž si je mohou koupit i drobní investoři. Následující obrázek ukazuje vývoj tržeb tradičních amerických herních studií, které vyvíjejí hry pro počítače, konzoly i mobilní telefony.

 

tržby herních studií

 

Další obrázek ukazuje vývoj tržeb menších herních studií, které ale herní průmysl hodně inovují. Kupříkladu společnost Roblox se v minulém roce umístila v žebříčku Fast Company na 9. místě nejinovativnějších společností (v tomto žebříčku se před ní umístily: Snap, Microsoft, Tesla, Big Hit Entertainment, Hackerone, White Claw, Shopify a Canva).

 

tržby mladých herních studií

 

Akcie firem mohou investoři nakupovat u brokerů. K dispozici jsou i ETF. Kvůli diverzifikaci investičních účtů je vhodné mít více brokerů. Investiční portfolio si můžete tvořit kupříkladu u Lynx (analýza ZDE), Saxobank (analýza ZDE), XTB (analýza ZDE), RoboMarkets (analýza ZDE). Velmi jednoduché je založení účtu u roboadvisory Portu (analýzy ZDE a ZDE), kde lze velmi jednoduše začít s budováním portfolia pomocí ETF bez předešlých zkušeností s investováním. Noví investoři mají u Portu 3 měsíce bez poplatku za správu, pokud se registrují přes tento odkaz. Alternativně lze založit spravovaná portfolia SaxoSelect (analýza ZDE).

 


Jméno a příjmení

Email

Telefonní číslo

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

 

Pro investory jsme připravili i rozbor tvorby portfolia z ETF, kde jsou popsané všechny postupy a nástroje pro vytvoření robustního finančního zázemí. Zároveň je ve školení rozbor daňové optimalizace, která dokáže ušetřit nemalé prostředky. Rozbor je postaven na reálných výpočtech a příkladech.

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

20.7.2021

6 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

JAK SE INVESTUJE NA RONDA INVEST DO ÚVĚROVÝCH PARTICIPACÍ?