Finlord Sněmovna financí

Alokace do akcií pod vrcholem z tech bubliny na úrovni 49 %

19.7.2021

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
alokace akcie

S příchodem pandemie spustily vlády a centrální banky záchranná opatření, což se pozitivně promítlo na akciových trzích. Jak je z grafu níže patrné, tak akcie výrazně překonávají dluhopisy, což namotivovalo řadu investorů investovat do akcií.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

alokace do akcií

 

 

Alokace do akcií ze strany amerických domácností, podílových a penzijních fondů a zahraničních investorů zůstává prozatím mírně pod vrcholem z technologické bubliny na úrovni 49 %. V období technologické bubliny byla alokace do akcií přes 50 %. V dluhových instrumentech je pak alokace na úrovni 22 % a v hotovosti je 13 %.

 

 

alokace do akcií Eva Mahdalová Finlord

 

 

Alokace privátních klientů BofA je rekordně vysoká na úrovni 64,2 %, což je ještě vyšší alokace než u průměrné americké domácnosti.

 

 

alokace do akcií privátních klientů banky

 

 

Následující graf ukazuje podíl vlastnictví na akciovém trhu od roku 1945. Jak je patrné z tabulky, tak se očekává, že do konce roku vzroste poptávka po amerických akciích ze strany domácností a korporací. Americké domácnosti by měly v roce 2021 nakoupit akcie v objemu 400 miliard USD. Korporace pak budou zvyšovat zpětné odkupy akcií.

 

 

podíl vlastnictví na akciovém trhu

 

 

Samozřejmě jedná se o odhady. Jak je z grafů patrné, tak investoři jsou zainvestovaní a prostor pro růst je omezený. Na grafu níže je pak relativní ohodnocení akcií, dluhopisů, nemovitostí a komodit v USA v jejich historickém kontextu. Kromě komodit je ohodnocení výrazně nad dlouhodobým průměrem. Obě skupiny aktiv jsou už velmi drahé, tudíž jsou náchylné na krátkodobou cenovou korekci nebo stagnaci.

 

 

ohodnocení aktiv

 

Do burzovních aktiv se zajištěním proti poklesům lze investovat přes SLAVIC FUND SICAV.

 

Podívejte se na recenze obchodníků s cennými papíry Interactive Brokers (analýza ZDE), Lynx (analýza ZDE), Saxobank (analýza ZDE), XTB (analýza ZDE), RoboMarkets (analýza ZDE). Velmi jednoduché je založení účtu u roboadvisory Portu (analýzy ZDE a ZDE), kde lze velmi jednoduše začít s budováním portfolia pomocí ETF bez předešlých zkušeností s investováním. Noví investoři mají u Portu 3 měsíce bez poplatku za správu, pokud se registrují přes tento odkaz. Alternativně lze založit spravovaná portfolia SaxoSelect (analýza ZDE).

 

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

19.7.2021

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.