Finlord Sněmovna financí

Globální výdaje na mobilní hry v 2021 raketově rostou

14.4.2021

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
mobilní hry Eva Mahdalová Finlord

Globální pandemie koronaviru a lockdowny měly zásadní dopad na odvětví mobilních her. Podle údajů Sensor Tower spotřebitelé v prvním čtvrtletí roku 2021 utratili za mobilní hry 22,2 miliardy USD, což je nárůst o 25 % oproti stejnému období loňského roku.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

V Q1 2021 utratili spotřebitelé za mobilní hry přes Google Play 9,2 miliardy USD, což je meziročně nárůst o 31 %. Pokud jde o App Store, tak ten si také nevedl špatně, jelikož přes něj spotřebitelé utratili za hry 13 miliard USD, což je meziročně nárůst o 21 %.

 

Prognózy Sensor Tower předpovídají, že výdaje hráčů i instalace her budou v roce 2021 nadále růst. Přestože se očekává, že výdaje hráčů ve 2. čtvrtletí 2021 vzrostou ve srovnání s 2. čtvrtletím 2020, tak stahování se může v tomto čtvrtletí ve skutečnosti snížit kvůli nadměrnému nárůstu instalací, který byl zaznamenán i minulý rok. Růstu počtu instalací her by pak měl být obnoven ve třetím čtvrtletí 2021.

 

mobilní hry v roce 2021

 

Na obrázku níže jsou hry, které globálně zaznamenaly největší tržby v Q1 2021. Na prvním místě se umístila hra PUBG Mobile a za ní následovaly hry Honor of Kings a Genshin Impact.

 

nejlepší mobilní hry v roce 2021

 

Akcelerace herního průmyslu, která nastala během pandemie v roce 2020, potvrzuje silný trend, který můžeme sledovat už několik let. Lidé stále více řeší přes smartphony různé potřeby od zábavy až po nakupování. Po skončení pandemie se tyto zvyky nezmění, nicméně jakmile dojde k úplnému uvolnění pohybu lidí, tak se v rámci her neočekává takový silný růst, jako byl v roce 2020. Akcie a sektorová ETF mohou investoři nakupovat u brokerů, kterým jsme se věnovali v analýzách: Lynx (analýza ZDE), Saxobank (analýza ZDE), XTB (analýza ZDE). Velmi jednoduché je založení účtu u roboadvisory Portu (analýzy ZDE a ZDE), kde lze velmi jednoduše začít s budováním portfolia pomocí ETF bez předešlých zkušeností s investováním. Noví investoři mají u Portu 3 měsíce bez poplatku za správu, pokud se registrují přes tento odkaz. Alternativně lze založit spravovaná portfolia SaxoSelect (analýza ZDE).

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

14.4.2021

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

INVESTUJETE V ZAHRANIČÍ? MĚNOVÉ ZAJIŠTĚNÍ MŮŽE BÝT ZDARMA.