Finlord Sněmovna financí

STŘÍPKY ZE ZÁKULISÍ FINLORD

12.4.2017

8 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Finlord ochrana

Proč se věnujeme finančním trhům? Jak připravujeme články pro naše čtenáře? Na jakých hodnotách si zakládáme? Čemu se naopak vůbec nechceme věnovat? V následujícím článku uvedeme odpovědi na tyto a další otázky. Věříme, že když poznáte kontext kolem našeho webu, tak bude pro vás snadnější zařadit si námi prezentované informace do vašich myšlenkových pochodů.

 

Bohatý je ten, kdo hodně dává

                                                                                                                  

Erich Fromm, filozof a sociolog, jednou uvedl, že „Není bohatý ten, kdo hodně má, ale ten, kdo hodně dává.“ V oblasti investic a finančních trhů máme rozsáhlé zkušenosti. Zažili jsme spoustu tržních situací, analyzovali jsme řadu strategií a dokážeme spravovat velké investiční portfolia. Samozřejmě, neumíme všechno a také se musíme pořád vzdělávat. Pokud ale budeme zkušenosti jenom skrblit sami pro sebe, tak bychom asi nikomu neublížili, ale ani bychom nikomu nepomohli. Velmi dobře víme, že mnoho lidi potřebuje pomocnou ruku při umísťování peněz. Ne každý sleduje finanční trhy každý den. Z toho plyne značná podvýkonnost portfolií individuálních investorů. Výzkumná společnost Dalbar udělala v USA průzkum výkonnosti investorů do podílových fondů a výkonnosti indexu S&P 500.

 

výkonnost investorů vůči S&P500

 

Výsledky individuálních investorů jsou hodně špatné. V třicetiletém horizontu byla průměrná výkonnost indexu kolem 10 % p.a.. Průměrná výkonnost retailových investorů nedosahovala ani 4 %. Kam se více než polovina tržní výkonnosti poděla? Částečně do poplatků fondů, ale z velké části byla podvýkonnost způsobena špatným rozhodnutím investorů. Ty často zbytečně mění složení portfolií a nedokážou se držet ani jednoduchých investičních postupů.

 

Doufáme, že když budeme prezentovat investiční myšlenky bez zbytečného přikrášlovaní, tak se zlepší obecná informovanost o investičních možnostech a snad se zlepší průměrné výnosy investorů. Jelikož my o investiční výnosy nepřijdeme, tak vznikne win-win situace.

 

Odběratelé našeho newsletteru pravidelně dostávají do svých e-mailových schránek stěžejní investiční myšlenky. Další informace pak dáváme i na twitterovém kanálu @finlord.cz a na facebooku finlord.cz.

 

Ne všechno je na našem webu zdarma. Nicméně placené služby Výukové balíčky, Portfolio Manažer a školení Měnového zajištění jsou relativně levné a obsahují informace a naše know-how, které investoři nikde nenajdou.

 

Prezentujeme reálné výsledky

 

Každý měsíc uvádíme na stránkách reálné výsledky našeho soukromého portfolia a screenshoty z platforem. Dosavadní kumulativní výkonnost po odečtení obchodních poplatků je následující:

 

1704 Finlord výkonnost

 

Transparentnější už snad ani nemůžeme být. Navzdory tomu dostáváme dotazy, jestli skutečně ukazujeme naši reálnou výnosnost. Tento dotaz je pochopitelný. Zvolili jsme si vysokou míru informační otevřenosti, což řada lidí nedokáže pochopit. V české společnosti pořád panuje obrovská nedůvěra a nikdo nechce ukazovat svůj majetek. Chorobné lpění na penězích je až směšné. Skutečně nemusíme dělat z peněz takovou tajnost. I tak každý trochu zkušenější analytik dokáže celkem rychle a přesně odhadnout příjmy a majetek zkoumané osoby.

 

K penězům a investičním nástrojům přistupujeme jako k běžným nástrojům, které nám umožňují dosahovat důležité životní cíle. Taktéž nám přišlo slušné ukázat, s jakým objemem operujeme. Získáte tak další kontext.

 

 

„Klikače“ nepotěšíme

 

Investičních přístupů je hodně. Každý investor si může vybrat to, co mu vyhovuje. Tady ale leží kámen úrazu. Investoři většinou přesně neví, co chtějí a co potřebují. Na finančních trzích se krásně projevuje Sayův zákon trhů:  „Nabídka si vytváří svou vlastní poptávku“. Jinými slovy, když nám budou pořád prezentovat informace o tom, jak je skvělé sledovat pětiminutový graf a klikat na nákupní/prodejní tlačítka, tak podlehneme a nakonec se z nás stanou tzv. klikači. Každý obchodník s cennými papíry miluje své klikače, protože oni generují tržby. Reklamní sdělení jsou tak zaměřeny zejména na tento segment. Už několik krát jsme se tomuto problému věnovali. Řada studií ukazuje, že čím více investoři obchodují, tím více v průměru ztrácí.

 

My se klikačskému přístupu nevěnujeme. Nebudeme přeci tvrdit čtenářům, že mají šanci, i když statistika neúprosně ukazuje, že většina takovýchto spekulantů prodělá. Pro klikače jsou určené jiné weby.

 

Občas musíme být negativní

 

Jsme optimisti a věříme ve světlé zítřky. Proto se raději věnujeme informacím o zajímavých investicích. Někdy ale musíme uvést negativní názor, protože finanční trh je plný šíleností. Tyto šílenosti se dostávají i mezi nezkušené investory, kteří pak podle nich posuzují celý trh. Špatné projekty ničí jméno celému odvětví. Proto je lepší upozornit na jejich rizika hned na počátku.

 

Jak jsme ukazovali v nedávném článku, tak více než polovina akciových titulů na burzách v USA nedokázala investorům vydělat ani tolik, co pokladniční poukázky. Vysoký počet špatných projektů se ale netýká jenom akcií, ale i teď populárních P2P sítí, tradingových robotů a dluhopisových investic. Že je něco označené jako technologický start-up ještě neznamená, že do toho musíme dávat peníze. Technologické start-upy umírají častěji, než si dokážeme připustit.

 

Nemáme rádi poučky vytržené z kontextu

 

Nemáme rádi populární polopravdy. Krásným příkladem je upozornění na investiční rizika, které ČNB vyžaduje na materiálech o výkonnosti. Všechny podílové fondy tak mají ve svých materiálech obrovské upozornění, že minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Mnoho investorů pak tento text vyplaší a raději přesunou peníze na bankovní účty. Na celé povinnosti uveřejňovat upozornění na rizika je nejzajímavější to, že vůbec nevzniklo z požadavku investorů, ale z požadavku bank. Banky se tímto způsobem chtějí nejenom ochránit proti případným žalobám, ale také chtějí přesměrovat peníze na vkladové účty, které jsou pro banku výhodnějším zdrojem financování. Namísto upozornění na rizika by finanční instituce měly raději ukazovat svým klientům základní investiční pravidla. Mezi ně patří i dodržování investičního horizontu, o kterém jsme psali ZDE.

 

Finanční trhy se mění, kvalitní analytické a investiční metody nikoliv.

 

Reagujeme na čtenářskou poptávku

 

Pokud máte námět na investici, kterou by bylo vhodné zanalyzovat, tak nám určitě dejte vědět. Zajímavým příležitostem se budeme rádi věnovat. Na našich stránkách také používáme nástroje Google Analytics a Onesignal. Ty nám pomáhají určit, o které texty mají čtenáři největší zájem. Zatím má největší čtenost těchto 8 příspěvků:

 

JAK NA ZDANĚNÍ VÝNOSŮ Z INVESTIC

PLATFORMA MINTOS: KROK ZA KROKEM

PÁD FXCM: JAK FUNGUJÍ FOREXOVÉ PODVODY

P2P MINTOS A JEJÍ KREDITNÍ RIZIKO 1/3

SROVNÁVÁME: IB, LYNX, DEGIRO, FIO, PATRIA

FUNDLIFT: NAŠE PRVNÍ DOJMY Z PLATFORMY

FERRATUM P2P – NENE, TOTO NECHCEME

DO DŮCHODU VE ČTYŘICETI. JDE TO?

 

Google Analytics ukazuje řadu dalších zajímavých statistik o čtenářích webu. 88 % jsou muži, 81 % je mladších než 44 let.

 

Kam míříme?

 

Náš web jsme založili s cílem mnohaletého provozu. Stále se objevují nové a nové investiční nabídky, takže pořád je co analyzovat, zkoumat a recenzovat. Naše portfolio budeme nadále diverzifikovat do různých investičních nástrojů a strategií. Rozložení rizika je nejlepší způsob, jak dlouhodobě dosahovat stabilních výnosů. Pokud budete potřebovat pomocnou ruku v oblasti investic, tak vám ji rádi podáme.

12.4.2017

8 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Komentáře

    Majkl napsal:

    Je super co děláte, díky za to!

    admin napsal:

    Děkujeme za pochvalu.

    Petr Zajíc napsal:

    „Navzdory tomu dostáváme dotazy, jestli skutečně ukazujeme naši reálnou výnosnost.“ – to je smutné. Člověk, který nevěří zde prezentovaným výsledkům musí být buď zahořklý z nějaké svojí předchozí zkušenosti s trhy, nebo závistivý, nebo neschopný vlastního úsudku. 10-12% ročně JE dobrý výsledek při diverzifikaci, kterou máte, a není třeba o tom nějak pochybovat. Mě pomohlo přestat si takových lidí všímat, protože … jiná možnost zkrátka není.

    Aleš Krejčí napsal:

    Dobrý den,
    chtěl bych poděkovat za Váš skvělý web. Snažím se neustále se aktivně vzdělávat v oblasti investic (především akciových) a postupně své znalosti převádět do praxe. Mohu říct, že informace, které zde zcela zdarma prezentujete mají vysokou hodnotu. Spolu s blogem Winpes jste zřejmě jediný zdroj informací v češtině, který pravidelně sleduji. Ačkoliv sám v současnosti nevyužívám Vašich placených balíčků, jsem si jistý, že pro Vaše klienty, kteří se nechtějí financím tak podrobně sami věnovat, budou velice výhodné.

    Kromě jiného velice oceňuji Vaše recenze P2P portálů a poskytovatelů půjček na nich. Aktivně se této oblasti věnuji cca 3 měsíce a tyto články mi ušetřily velké množství času a nejistoty.

    Přeji Vám i Vašemu serveru jen dobré.

    admin napsal:

    Dobrý den, děkujeme za pochvalu. Ano, blog https://winpes.cz/ je určitě výborný a hodně inspirativní. Ať se Vám daří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

VŠECHNY ANALÝZY BROKERA LYNX BROKER