Finlord Sněmovna financí

Ohodnocení aktiv v USA a small cap akcie

29.9.2022

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
small cap

Ohodnocení small cap akcií se dostalo na extrémně nízké úrovně. Podívejte se, jak se vyvíjí ohodnocení aktiv v USA, tedy dluhopisů, akcií, nemovitostí a komodit.

 

Růst globální ekonomiky zpomaluje víc, než se původně očekávalo. Energetická krize a inflace ve vyspělých ekonomikách mohou přerůst do recese. Centrální banky v boji s inflací přistoupily ke zvyšování úrokových sazeb. A právě růst úrokových sazeb a stahování likvidity z trhu jsou nyní pro investory strašákem. Na finančních trzích můžeme v posledních měsících sledovat rozsáhlé výprodeje. Klesají ceny akcií, dluhopisů, komodit a ve vyspělých zemích se už vytvořil i nemovitostní vrchol a v některých regionech světa ceny realit začaly také prudce klesat.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

 

Následující graf ukazuje ohodnocení aktiv v USA, tedy dluhopisů, akcií, nemovitostí a komodit. Z grafu je patrné, že výrazně nadhodnocené jsou nemovitosti a jejich ohodnocení je výše než před světovou finanční krizí v roce 2008. Relativně draze ohodnocený je i akciový index S&P 500, byť se jeho valuace snížila. Také komodity se nachází ve vyšší valuační zóně. Naopak levně ohodnocené jsou dluhopisy.

 

 

ohodnocení aktiv Eva Mahdalová Finlord

 

 

Při relativním srovnání s indexem large cap akcií S&P 500 je ohodnocení small cap akcií extrémně nízké. Následující graf ukazuje forward P/E, neboli P/E na základě očekávaných zisků indexu Russell 2000. Hodnota indikátoru je už na takové úrovni jako v globální finanční krizi.

 

 

Ohodnocení small cap akcie Eva Mahdalová Finlord

 

 

Obavy investorů z dalšího utahování monetární politiky a výprodejů na akciových trzích dostaly small cap akcie pod prodejní tlak. Ohodnocení small cap akcií je už ale výrazně pod průměrem. Při hledání nejlepších dlouhodobých investic by se v tomto segmentu měli investoři rozhodně poohlédnout. Anebo lze pomocí ETF nakoupit celý segment a počkat na konec paniky. Investoři mohou obchodovat akcie a ETF u brokerů, kterým jsme se věnovali v analýzách: Lynx (analýza ZDE), Saxobank (analýza ZDE), XTB (analýza ZDE), RoboMarkets (analýza ZDE). Velmi jednoduché je založení účtu u roboadvisory Portu (analýzy ZDE a ZDE), kde lze velmi jednoduše začít s budováním portfolia pomocí ETF bez předešlých zkušeností s investováním. Noví investoři mají u Portu 3 měsíce bez poplatku za správu, pokud se registrují přes tento odkaz. Alternativně lze založit spravovaná portfolia SaxoSelect (analýza ZDE).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

29.9.2022

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

JAK INVESTUJE FOND SLAVIC CAPITAL?