Finlord Sněmovna financí

Prodeje chytrých telefonů stoupnou na rekord

15.6.2021

6 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Globální prodeje telefonů

Globální prodeje chytrých telefonů by se v roce 2021 mohly dle odhadu poradenské agentury Canalys zvednout o 12 % na rekordních 1,4 miliardy kusů. Až do roku 2024 by pak měl trh nadále růst. Pro zákazníky je velkým lákadlem přechod na rychlejší sítě 5G a řada vylepšených funkcí zařízení.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

Prodeje telefonů: v roce 2020 pokles o 7 %, v roce 2021 nárůst o 12 %

 

Následující obrázek ukazuje celosvětové prodeje chytrých telefonů a odhad od roku 2021 do roku 2024 od společnosti Canalys. Minulý rok byl negativně poznačen celosvětovou pandemii. Letos se realizuje část odložené poptávky. Zároveň sledujeme bohatnutí rozvíjejících se zemí, kde prudce stoupá poptávka po komunikačních zařízeních.

 

prodeje chytrých telefonů

 

Velkým tahounem upgradu telefonů je technologie 5G. Jak ukazuje následující obrázek, tak letos by 43 % všech prodaných telefonů mělo podporovat tuto technologii. V roce 2023 to bude už téměř 70 %. Canalys očekává, že díky silné konkurenci mezi výrobci by na konci tohoto roku mohla mít až třetina 5G zařízení cenovku pod 300 USD. To pomůže široké adopci.

 

prodeje chytrých telefonů a 5G

 

Největší brzdou trhu je nedostatek polovodičů. Výrobci telefonů upřednostňují některé vybrané regiony a modely s nejvyšší ziskovou marží. Co se týče prodejů, tak nejrychleji roste trh na rozvíjejících se trzích Asie a Jižní Ameriky. Západní Evropa a USA rostou pomaleji, nicméně zde stoupá poptávka po prémiových modelech, funkcích a aplikacích.

 

prodeje chytrých telefonů dle regionů

 

Dle společností Ericsson a GSA bylo v roce 2020 globálně 7,9 miliardy zařízení připojených do mobilní sítě. Do roku 2026 by měl nastat nárůst na 8,8 miliardy, z čehož 3,5 miliardy by měly být 5G připojení.

 

připojení do sítě 3G 4G 5G

 

Adopce 5G technologie by dle dosavadních údajů měla být o přibližně 2 roky rychlejší než adopce 4G.

 

adopce 5G a 4G

 

Růst prodejů telefonů a široká adopce technologie 5G pomůže zvednout tržby řadě firem – výrobcům telefonů, dodavatelům komponentů, dodavatelům infrastruktury, vývojářům aplikací, poskytovatelům služeb navázaných na telefony a dalším.

 

Akcie i ETF lze nakupovat u brokerů. V analýzách jsme se věnovali Lynx (analýza ZDE), Saxobank (analýza ZDE), XTB (analýza ZDE), RoboMarkets (analýza ZDE). Pro začínající investory jsou atraktivní služby roboadvisory Portu (analýzy ZDE a ZDE), kde lze velmi jednoduše začít s budováním portfolia pomocí ETF bez předešlých zkušeností s investováním. Noví investoři mají u Portu 3. měsíce bez poplatku za správu, pokud se registrují přes tento odkaz.

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

15.6.2021

6 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

JAK SE INVESTUJE NA RONDA INVEST DO ÚVĚROVÝCH PARTICIPACÍ?