Finlord Sněmovna financí

Rekordně vysoký zájem o privátní lety

30.8.2022

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
poptávka privátní lety

Navzdory všem obavám z recese a energetické krize je letos zájem o privátní lety ve světě rekordně vysoký. Peněz je v ekonomikách stále dostatek. Inflace je nepříjemná zejména pro chudší domácnosti. Pro bohaté se nic nemění. Poptávka po luxusních zážitcích letos výrazně stoupla.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

Privátní lety: poptávka je vyšší než před pandemií

 

Následující obrázek ukazuje srovnání změny poptávky v Evropě po privátních letech mezi letošním červencem a předpandemickým červencem 2019. Na řadě letišť nastal nárůst o více než 50 %. V Neapoli dokonce pokořil 100 % hranici.

 

privátní lety v EU

 

Z hlediska jednotlivých tras se o 105 % zvýšil objem privátních letů mezi Londýnem a Palma de Mallorca. Z Londýna se ale výrazně více létá i do Dublinu, Nice či na Ibizu. Co se týče cen, tak ty se také výrazně zvýšily. Let privátním letadlem mezi Paříží a Mykonosem stojí v průměru 25 000 EUR, což je dvojnásobná cena oproti minulému roku. A přes léto bylo vytížení privátních letadel tak vysoké, že bylo nutné rezervovat lety i týden dopředu oproti standardním 24 až 48 hodinám.

 

privátní lety trasy

 

Následující obrázek od EBAA ukazuje srovnání počtu privátních letů v Evropě po měsících od roku 2019.

 

privátní lety srovnání

 

Sektor privátních letů se z pandemie dokázal zotavit už minulý rok, viz srovnání s komerčními aerolinkami, které jsou z hlediska objemu přepravy stále o 20 % níže.

 

privátní lety vývoj

 

Akcie leteckých společností, ETF či jiné instrumenty lze obchodovat u brokerů, kterým jsme se věnovali v analýzách: Interactive Brokers (analýza ZDE), Lynx (analýza ZDE), Saxobank (analýza ZDE), XTB (analýza ZDE), RoboMarkets (analýza ZDE).

 

Zalep.to investování do faktur

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

30.8.2022

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

JAK SE INVESTUJE NA RONDA INVEST DO ÚVĚROVÝCH PARTICIPACÍ?