Finlord Sněmovna financí

Apple iPhone drtivě ovládl globální prodeje

26.5.2021

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Apple iPhone prodeje

Společnost Apple dosáhla v prvním čtvrtletí výsledky, které doslova rozdrtily očekávání analytiků. Velkou zásluhu na tom měl nový model iPhone 12, který v prvních třech měsících prakticky ovládl globální prodeje. Které mobily se nejlépe prodávají a které generují nejvyšší celosvětové tržby?

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

Apple iPhone ovládl řebříček TOP3 nejprodávanějších telefonů

 

Následující obrázek ukazuje nalevo podíl jednotlivých telefonů na celosvětových tržbách a napravo podíl na prodaných kusech. Nový iPhone 12 ve svých třech variantách měl téměř třetinový podíl na globálních tržbách a 12 % podíl na prodaných kusech. Vysoký podíl na tržbách měl i telefon Samsung Galaxy S21. Co se týče prodaných kusů, tak se dařilo i telefonům Redmi, které jsou v levnějším segmentu (cenovka do 150 USD).

 

Apple iPhone globální prodeje

 

Deset neprodávanějších modelů mělo na globálních tržbách podíl 46 % a jejich podíl na prodaných kusech byl 21 %. Celkem prémiový segment telefonů (s cenou více než 400 USD) vygeneroval 65 % tržeb. Na tomto údaji je vidět, jak je pro výrobce telefonů důležité mít silné zastoupení v tomto segmentu. Prakticky ho ovládají Apple a Samsung.

 

Segment středně drahých telefonů v cenovém rozpětí 150 až 250 USD ovládá Samsung s podílem 28 % na prodaných kusech.

 

Údaje o prodejích telefonů také ukazují výrazný nástup 5G. Nové vlajkové lodě výrobců telefonů už tuto funkci mají a je zřejmé, že v nejbližších upgradech modelových řad se bude postupně technologie dostávat i do středního segmentu a později nakonec i do levného segmentu.

 

Pro akcionáře společnosti Apple jsou uvedené statistiky velmi příznivé. Společnost ovládá prémiový segment a díky tomu dosahuje velmi vysokou ziskovou marži. V tomto segmentu dokáže stabilně konkurovat jenom společnost Samsung, která ale nemá tak rozsáhlou základnu loajálních zákazníku ochotných platit vysokou cenu. Stejně jako každý rok i letos na podzim uvede Apple další modelovou řadu a na trh se už dostávají zatím nepotvrzené informace o nových funkcích a parametrech. Mimo jiné by mohla být použitá lepší obrazovka se 120 Hz obnovovací frekvencí. Další zlepšení lze očekávat v případě fotoaparátu, což je oblast, ve které by se další model iPhone mohl nejvíce lišit od současného modelu iPhone 12. Také se objevují spekulace, že nejvyšší řada by už mohla mít 1 TB paměti. Co se týče procesoru, tak zde se očekává jenom menší vylepšení, jelikož by stále měla být využívaná 5nm technologie.

 

Akcie i ETF lze nakupovat u brokerů. V analýzách jsme se věnovali Lynx (analýza ZDE), Saxobank (analýza ZDE), XTB (analýza ZDE), RoboMarkets (analýza ZDE). Pro začínající investory jsou atraktivní služby roboadvisory Portu (analýzy ZDE a ZDE), kde lze velmi jednoduše začít s budováním portfolia pomocí ETF bez předešlých zkušeností s investováním. Noví investoři mají u Portu 3. měsíce bez poplatku za správu, pokud se registrují přes tento odkaz.

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

26.5.2021

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

INVESTUJETE V ZAHRANIČÍ? MĚNOVÉ ZAJIŠTĚNÍ MŮŽE BÝT ZDARMA.