Finlord Sněmovna financí

Elektrizovaná vozidla mají v Evropě podíl 22 %

29.9.2021

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Podíl elektroaut na prodejích

Elektrizovaná vozidla, mezi které patří čistě bateriové auta i hybridy, už mají na celkových prodejích nových aut v Evropě podíl 22 % (čistě bateriové vozidla mají podíl 12 %). V srpnu se jich prodalo 155 tisíc, tedy o 60 % více než před rokem. Přitom z pohledu celkového trhu nových aut se jednalo o nejhorší srpen od roku 2014.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

Elektrizovaná vozidla v Evropě: stále vede Tesla Model 3

 

Dle údajů CleanTechnica se v prvních 8 měsících prodalo v Evropě 76 440 vozů Tesla Model 3, 44 625 vozů VW ID.3, 38 872 vozů Renault Zoe a 33 543 vozů VW ID.4, viz následující obrázek.

 

elektrizovaná vozidla prodeje v Evropě

 

Když se podíváme na podíl dle jednotlivých automobilek, tak nejvyšší podíl na trhu elektrizovaných vozů má automobilka VW. Následují BMW, Daimler a až na čtvrtém místě je Tesla. Tradiční automobilky velmi rychle dohání technologický a prodejní náskok Tesly a díky novým modelům by se tento trend měl v nejbližších letech ještě urychlit.

 

elektrizovaná vozidla prodeje dle značek

 

Při koncernovém pohledu je náskok VW ještě patrnější.

 

elektrizovaná vozidla prodeje dle koncernů

 

Elektromobilita je trend, který nemůže žádná automobilka ignorovat. V nejbližších letech se budou do popředí dostávat zejména vozidla s čistě bateriovým pohonem. Přesun od konvenčních pohonů pochopitelně vytvoří mnoho výzev oblasti produkce či recyklace komponentů.

 

Do akcií automobilových producentů a dodavatelů komponentů lze investovat přes obchodníky s cennými papíry. V analýzách jsme se věnovali Interactive Brokers (analýza ZDE), Lynx (analýza ZDE), Saxobank (analýza ZDE), XTB (analýza ZDE), RoboMarkets (analýza ZDE).

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

29.9.2021

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

JAK INVESTUJE FOND SLAVIC FUND SICAV?