Finlord Sněmovna financí

Od roku 1950 je pro akcie nejlepší měsíc duben

31.3.2021

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
investice do akcií Eva Mahdalová Finlord

Od roku 1950 je pro akcie nejlepší měsíc duben. Ačkoliv sezónnost akciím nahrává, tak ne všechny roky byly ziskové. Letos bychom neměli ignorovat vysoké valuace a rostoucí požadované výnosnosti dluhopisů.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

V historii se v dubnu americkému akciovému trhu dařilo, když průměrný výnos akcií byl na datech od roku 1950 do roku 2020 na úrovni okolo 2 %. I když sezónnost investování do akcií v dubnu nahrává, tak musíme myslet na to, že ne ve všech letech nastalo v dubnu u akcií zhodnocení. Nejhorší dubnový propad byl na úrovni 9 %.

 

akcie

 

Tabulka níže pak ukazuje také průměrný výnos akciového indexu S&P 500 po měsících od roku 1964 do roku 2020. Pokud jde o jednotlivé sloupečky, tak první sloupec ukazuje průměrný výnos, druhý sloupec ukazuje podíl pozitivních měsíců ve sledovaném období, třetí sloupec ukazuje nejlepší měsíc, respektive jaký výnos byl dosažen, čtvrtý sloupec pak ukazuje nejhorší měsíc a v pátém sloupci je historická odchylka u konkrétních měsíců.

 

akcie investice Eva Mahdalová Finlord

 

Rozhodně bychom neměli zapomínat na to, že valuace akcií jsou na historických maximech, což konec konců ukazuje i oblíbený Buffettův indikátor. Buffetův indikátor, který indikuje nadhodnocenost a podhodnocenost trhu, ukazuje, že poměr globální tržní kapitalizace a hrubého domácího produktu je na úrovni 223 %, tedy výrazně nad 100 %. Jedná se o rekordně vysokou hodnotu a překonává i nejvyšší hodnotu od technologické bubliny z roku 2000. Indikátor je o 79 % výše, než je dlouhodobý trend. Rozhodně bychom neměli mimo jiné ignorovat také rostoucí požadované výnosnosti dluhopisů.

 

Buffettův indikátor

 

Do akcií lze investovat přes obchodníky s cennými papíry. V analýzách jsme se věnovali Lynx (analýza ZDE), Saxobank (analýza ZDE), XTB (analýza ZDE). Pro začínající investory jsou atraktivní služby roboadvisory Portu (analýzy ZDE a ZDE), kde lze velmi jednoduše začít s budováním portfolia pomocí ETF bez předešlých zkušeností s investováním. Noví investoři mají u Portu 3. měsíce bez poplatku za správu, pokud se registrují přes tento odkaz.

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

31.3.2021

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

INVESTUJETE V ZAHRANIČÍ? MĚNOVÉ ZAJIŠTĚNÍ MŮŽE BÝT ZDARMA.