Finlord Sněmovna financí

NAŠE INVESTICE: V ŘÍJNU ZISK 0,7 %

2.11.2016

5 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Finlord portfolio říjen 2016

Naše investice byly v říjnu ziskové. Diverzifikace Finlord portfolia je vysoká, takže i výnosy jsou nadprůměrně stabilní. Náš aktivy vážený průměrný zisk byl 0,7 %, což je prakticky stejný údaj jako v předchozím měsíci. Z P2P investic se nejlépe dařilo portfoliu na platformách Mintos, Twino a Viventor. Naopak zklamáním je dle očekávání Bondora. Od tohoto měsíce začínáme publikovat i výnosy platforem Estateguru a FundingSecure, ke kterým v nejbližších dnech uveřejníme recenzi. Naše portfolio burzovních instrumentů v Interactive Brokers zhodnotilo o 0,6 %. Výrazně překonáváme benchmark v podobě amerického akciového indexu S&P 500 nejenom z hlediska zisku, ale zejména z pohledu výkyvů hodnoty portfolia. To je koneckonců náš investiční cíl. Překonávat výkonnost indexu, ale s výrazně nižší volatilitou.

 

Našim cílem pro letošní rok je dosáhnout zisk 10 % po odečtení všech poplatků. Zatím jsme na dobré cestě. Všechny investiční myšlenky, které najdete v našich Výukových balíčcích, používáme i na vlastních reálných účtech. Díky kvalitním a dlouhodobě prověřeným strategiím jsme přesvědčeni, že v dlouhém období dokážeme překonat většinu dynamických fondů.

 

Co v říjnu vygenerovalo zisk?

 

V tabulce výsledků je uvedena i základní měna, v níž je zisk vyjádřen. Náklady na hedging do CZK se pohybují kolem 2 až 3 % v závislosti na měně. My momentálně plně zajišťujeme USD/CZK. Naopak EUR/CZK a GBP/CZK zajištěné nemáme.

 

Finlord portfolio říjen 2016

 

Říjen nebyl pro globální akciové a dluhopisové trhy příznivý. Indexy ve významných zemích zaznamenaly ztráty v rozsahu 1 až 2 procent. Důvodem je očekávání postupného utahování monetární politiky v USA. A investoři jsou docela napjatí i z blížících se prezidentských voleb.

 

V říjnu padl jeden významný rekord. Objem ohlášených globálních fúzi a akvizic stoupl dle údajů agentury Bloomberg na rekordních 489 miliard dolarů. Dle údajů Dealogic byla dokonce pokořena hranice 500 miliard dolarů. Nejaktivnější byly Spojené státy, kde byly ohlášeny akvizice v objemu až 321 miliard dolarů, což je o třetinu více oproti druhému nejvyššímu měsíci. Vysoká akviziční aktivita nás nemůže překvapit, jelikož podmínky jsou ideální. Úrokové sazby jsou nízké, takže firmy dokážou sehnat financování. Nicméně očekává se růst sazeb, takže firmám postupně dochází čas. Manažeři se taktéž snaží nahradit zpomalování organického růstu. V nejbližších letech by měla spotřebitelská poptávka stoupat jenom pomalu, takže ambiciózní firmy musí používat externí expanzi. Vysoká akviziční aktivita je dle historických údajů typická pro konec období expanze.

 

Objem akvizic globálně

 

V říjnu jsme opět investovali menší objem peněz na platformě Fundlift, a to konkrétně do projektu Ajo.cz. Potenciál projektu je vysoký, i když na druhé straně riziko neúspěchu je taktéž nezanedbatelné. Nadále stahujeme peníze z platforem Benefi a Bondora.

 

Finlord portfolio – nastavení v listopadu

 

Historické statistiky ukazují, že poslední dva měsíce roku bývají na akciích ziskové. Přesun portfolia do hotovosti nebo zvýšení short pozice proto zatím nezamýšlíme. Na druhé straně pořád platí, že americké akcie jsou mírně nadhodnocené. Nakupovat budeme spíše po korekcích, které by dle našeho názoru měly přijít.

 

V oblasti P2P sítí budeme rozvíjet investování na sítích, které jsou uvedené v tabulce výkonností. K tomu bychom měli začít investovat minimálně na jedné další.

 

Obrázky našich výkonností z platforem:

 

Investice v Interactive Brokers (v CZK):

Finlord portfolio IB 201610

 

Mintos (v EUR):

Finlord portfolio Mintos 201610

 

Twino (v EUR):

Finlord portfolio Twino 201610

Bondora (v EUR):

Finlord portfolio Bondora 201610

 

Viventor (v EUR):

Finlord portfolio Viventor 201610

 

Saving Stream (v GBP):

Finlord portfolio Savingstream 201610

 

Estateguru (v EUR):

Finlord portfolio Estateguru 201610

 

FundingSecure (v GBP):

Finlord portfolio Fundingsecure 201610

 

2.11.2016

5 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

ZJISTĚTE, NA KTERÝCH P2P SÍTÍCH DOSAHUJEME NEJVYŠŠÍCH VÝNOSŮ