Finlord Sněmovna financí

Cena akcií Visa a Mastercard stoupá na nová maxima

14.9.2023

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Visa

Visa a Mastercard jsou největší poskytovatelé platebních karet na světě a jejich tržní postavení je extrémně silné. Cena jejich akcií setrvale roste a už útočí na nová maxima. Za posledních 10 let přinesla investice do akcií Visa zhodnocení o 474 %. Investice do akcií Mastercard se zhodnotila za 10 let o 563 %.

 

Tento článek je připraven ve spolupráci se spolehlivým brokerem XTB, který nabízí možnost obchodovat více než 5600 instrumentů (forex, indexy, komodity, akcie, ETF a kryptoměny) s nízkými nebo nulovými poplatky. Naše rozbory platformy naleznete ZDE. Taktéž si můžete ZDARMA a bez nutnosti jakéhokoliv vkladu zkusit investování či trading na testovacím účtu XTB.

 

Zhodnocení investice do akcí Visa a Mastercard za posledních 10 let:

Visa a Mastercard

 

Tržby Visa i Mastercard stouply za 20 let na více než desetinásobek

 

V roce 2003 měly obě společnosti roční tržby na úrovni 2,2 miliardy dolarů. Teď už Visa generuje ročně více než 31 miliard dolarů a Mastercard má tržby kolem 22 miliard dolarů.

 

Visa a Mastercard akcie

 

Čistý zisk se také zněkolikanásobil a v současnosti už Visa generuje ročně zisk 16,5 miliardy dolarů a Mastercard má zisk přes 10 miliard dolarů.

 

Visa a Mastercard Eva Mahdalová Finlord

 

Výrazný nárůst tržeb a zisků obou společností je způsobený vzestupem objemu zpracovaných transakcí. Visa zpracovávala v roce 2012 kvartálně kolem 1 bilionů dolarů v transakcích. Mastercard byla na 700 miliardách. V roce 2022 už Visa zpracovávala kvartálně 3 biliony dolarů kvartálně a Mastercard kolem 1,7 miliardy.

 

objem zpracovaných transakcí Visa a Mastercard

 

S dalším globálním ekonomickým rozmachem lze očekávat, že oběma společnostem nadále porostou tržby i zisk. Investoři by mohli být odměnění vyšší dividendou i nárůstem ceny akcií.
U XTB lze do akcií Visa, Mastercard či jiných společností investovat díky frakcím už od malého kapitálu. A to s nulovými komisemi (do měsíčního objemu 100 tisíc EUR).

 

investice do akcií Visa a Mastercard

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

14.9.2023

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

VŠECHNY ANALÝZY BROKERA XTB