Finlord Sněmovna financí

DEGIRO omezil nákupy ETF. Ke kterým brokerům přejít?

17.3.2023

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Degiro omezil nákupy ETF

Nizozemský broker DEGIRO si pro své klienty připravil tento týden nepříjemnou zprávu. Znemožnil nákupy těch ETF s domicilem v EU, které nemají KID (key information document) přeložený do češtiny. A těch moc není. Odvolává se na regulaci, která by měla chránit retailové zákazníky. O vhodnosti této regulace a jejímu skutečnému přínosu pro investory by se daly vést dlouhé diskuze, ale to nám teď nepomůže. Mnohé investory teď zajímá, kde si své oblíbené ETF mohou nadále nakupovat. Naštěstí u dalších spolehlivých brokerů a institucí není žádné omezení.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

V analýzách jsme se věnovali následujícím brokerům. Od všech máme potvrzení, že omezení nákupů evropských ETF nechystají:

 

XTB – umožňuje nákupy ETF a akcií zdarma do objemu 100 tisíc EUR měsíčně, následně je poplatek 0,2 % z objemu, což je stále celkem příznivé. V nabídce má broker přibližně 340 různých ETF od jednoduchých indexových až po sektorové či tematické. Podpora je v češtině. Naše rozbory brokera a jeho platformy naleznete ZDE.

 

LYNX Broker – má podporu v češtině. Za nákup akcií/ETF se platí poplatek. Ale nabídka instrumentů je velmi široká. ETF na evropských burzách je více než 2000. Všechny mohou investoři u LYNX najít. K tomu má LYNX obrovskou nabídku jiných instrumentů, akcií, opcí, futures, dluhopisů. Naše recenze je ZDE. Pro nové investory má broker možnost využit transakční kredit ve výši 50 USD, pokud použijí při registraci tento odkaz (kupón finlord).

 

Interactive Brokers – stejná velmi široká nabídka jako LYNX (Lynx na pozadí běží na platformě IB). Nízké poplatky. Ale podpora není v češtině, což může některým investorům vadit. Naše recenze ZDE. Při využití tohoto odkazu dostanou investoři akcie IBKR v závislosti na výši investice.

 

Portu – oblíbená česká roboadvisory platforma. Portfolia si mohou investoři nechat nastavit automaticky anebo si mohou sestavit portfolia ETF sami. Portu umožnuje i nákupy akcií. Platí se malý poplatek z objemu majetku. Naše recenze ZDE. Při registraci přes tento link získají investoři 3 měsíce zdarma.

 

eToro – má jenom několik ETF v nabídce, nicméně nákup je bez komise v neomezeném objemu. Pro usnadnění je možné zdarma kopírovat/sledovat naše portfolio ETF. Recenze brokera je ZDE.

 

Rozhodnutí DEGIRO ukazuje, že pro investory je dobré mít několik brokerů, ke kterým mohou rychle přesunout kapitál, pokud nastane nějaké omezení. Zmíněné instituce patří mezi světovou či evropsku špičku a lze u nich očekávat velmi kvalitní procesy a podporu investorům.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

17.3.2023

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

VŠECHNY ANALÝZY K PLATFORMĚ PORTU