Finlord Sněmovna financí

Valuace německého indexu DAX

1.9.2020

2 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
DAX valuace

Jak se daří společnostem zahrnutým v německém akciovém indexu DAX? Odhady tržeb a zisku na nejbližší měsíce sice indikují horší meziroční výsledky, ale na druhé straně nastává postupné zlepšování výhledu. Ekonomické stimuly se sice nejvíce projevují v cenách aktiv, ale pomáhají zlepšovat i finanční výkonnost firem.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

Index Dax

 

Na následujícím grafu je modrou křivkou zobrazený Blue Angels index ohodnocení, který je vypočtený z očekávaných zisků. Při dosažení 14násobku je index nadhodnocený, kolem 10násobku je index průměrně ohodnocený a dosažení 6násobku indikuje, že akcie jsou podhodnocené. V současnosti se dá říct, že je Dax vzhledem k jeho historii velmi vysoce ohodnocený, neboť se valuace pohybuje okolo 16,2násobku očekávaných zisků.

valuace Eva Mahdalová Finlord

 

Graf níže ukazuje průměrný provozní zisk na akcii indexu Dax (velikost zisku daných firem v indexu/ počet akcií), který od roku 2010 rostl. Dle očekávání by měl v nejbližších 12 měsících průměrný provozní zisk meziročně poklesnout, což je vhledem ke krizi pochopitelné.

 

německý index Dax Eva Mahdalová Finlord

 

V nejbližších 12 měsících se očekává meziroční pokles průměrných tržeb na akcii. U ziskové marže se očekává v nejbližších 12 měsících meziroční pokles a návrat k průměru, což je v krizích typické.

 

výsledková sezóna q2 2020 Dax Eva Mahdalová Finlord

 

Vzhledem k tomu, že Dax v posledních měsících po výrazném výprodeji vzrostl, tak se zvýšily i valuace. Očekávané P/E v následujících 12 měsících je 16,2. Poměr P/E Daxu k indexu MSCI World je 0,8, což znamená, že Dax je oproti MSCI indexu relativně levný.

 

dax index valuace Eva Mahdalová finlord

1.9.2020

2 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

JAK SE INVESTUJE NA RONDA INVEST DO ÚVĚROVÝCH PARTICIPACÍ?