Finlord Sněmovna financí

Dluh a korporátní dluhopisy v USA

17.5.2019

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
korporátní dluhopisy

Korporátní dluhopisy patří mezi hojně využívané dluhové instrumenty ze strany amerických společností. A není se čemu divit, neboť silný ekonomický růst a historicky nízké úrokové sazby v důsledku úvěrové krize z roku 2008 umožnily společnostem zvýšit objem dluhu. Celkový dluh amerických společností vzrostl z 2,3 bilionu USD v roce 2008 na 5,2 bilionu USD v roce 2018. Jaké je pokrytí úrokových nákladů amerických korporací?

 

Chcete podrobnější analýzy společností a investičních strategií? Přihlaste se do našeho newsletteru.

 

Dluh k EBITDA ve všech sektorech od roku 2008 vzrostl, což bylo zapříčiněno nízkými úrokovými sazbami. Největší dluh k EBITDA je u podniků v sektoru veřejných služeb a u telekomunikací. Naopak nejnižší dluh k EBITDA je u podniků v sektoru IT a zdravotní péče.

 

Dluh k EBITDA a korporátní dluhopisy

 

 

Graf níže ukazuje poměr EBITDA k úrokům. U 5 ze zkoumaných sektorů je poměr EBITDA k placeným úrokům vyšší než v roce 2008. U 4 sektorů je naopak uvedený poměr nižší než v roce 2008. Zejména sektor energetiky a IT si z pohledu dluhové služby významně pohoršily.

 

EBITDA k úrokům Eva Mahdalová Finlord

 

 

Poradenská agentura McKinsey & Company uvádí, že finanční situace firem je celkově stabilní. Korporace nejsou předlužené, jelikož mají kolem 80 % dluhů ve formě korporátních dluhopisů, které většinou nesou fixní kupón, tak by jim případný růst úrokových sazeb neměl v letech 2019 a 2020 ublížit. Do roku 2021 bude nutné refinancovat kolem 35 % korporátních dluhopisů. Pokud nastane v ekonomikách nárůst úrokových sazeb, tak bude zvýšení úrokových nákladů u firem postupné a nikoliv skokové.

17.5.2019

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

VŠECHNY ANALÝZY K P2P PLATFORMĚ MINTOS