Finlord Sněmovna financí

Ohodnocení akciového indexu DAX

3.1.2019

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
obchodování Dax

V minulém roce německý akciový index Dax znehodnotil o 18 % a ukončil tedy rok 2018 nejhorším výkonem za deset let. Dolů ho především táhly spory v mezinárodních obchodní vztazích a nejistota kolem odchodu Velké Británie z Evropské unie. V současnosti se německý akciový index pohybuje okolo 10 500 bodů. Co ukazují predikce z dílny poradenské společnosti Yardeni na nejbližších 12 měsíců?

 

Pokud chcete získávat další statistiky a investiční myšlenky, tak se přihlaste do newsletteru.

 

Na následujícím grafu je modrou křivkou zobrazený Blue Angels index ohodnocení, který je vypočtený z očekávaných zisků. Při dosažení 14násobku je index nadhodnocený, kolem 10násobku je index průměrně ohodnocený a dosažení 6násobku indikuje, že akcie jsou podhodnocené. V současnosti se dá říct, že Dax je průměrně ohodnocený.

 

Dax index

 

Graf níže ukazuje průměrný provozní zisk na akcii indexu Dax (velikost zisku daných firem v indexu/ počet akcií), který od roku 2010 roste a dle očekávání by měl v nejbližších 12 měsících průměrný provozní zisk stagnovat až mírně klesat.

 

akciový index Dax Eva Mahdalová Finlord

 

Stagnace až mírný pokles v nejbližších 12 měsících je očekáván i u průměrných tržeb na akcii. Také u ziskové marže se očekává v nejbližších 12 měsících stagnace až mírný pokles a to patrně díky rostoucím nákladům na zaměstnance a na energie.

 

Dax eva mahdalová finlord

 

Vzhledem k tomu, že šel Dax v posledních týdnech dolů, tak se snížily i valuace Daxu. Očekávané P/E v následujících 12 měsících je 11,1. Poměr P/E Daxu k indexu MSCI World je 0,8, což znamená, že Dax je oproti MSCI indexu levný.

 

valuace eva mahdalová finlord

 

Investoři by se měly svá portfolia určitě lépe diverzifikovat. Tomuto tématu jsme se věnovali v článku, Jak se dělá diverzifikace portfolia. Jak naše soukromé portfolio, tak i portfolio našeho hedgeového fondu Slavic Capital máme postavené na principu investování do instrumentů s různými charakteristikami, díky čemuž jsme v minulém roce zaznamenali výrazně lepší zhodnocení oproti akciovým indexům. Abychom investorům usnadnili investiční cestu, tak jsme připravili balíčky investičních strategií, na kterých je postaven i náš přístup k portfolio managementu.

3.1.2019

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

8 % DLUHOPIS MIDEA PRO FINANCOVÁNÍ ZISKOVÉHO E-SHOPU BEJBYNET