Finlord Sněmovna financí

Akcie: výsledková sezóna Q1 2024 dopadla pozitivně

13.5.2024

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
americké akcie výsledková sezóna

Výsledková sezóna v USA za Q1 2024 pozitivně překvapila a zazářily zejména velké technologické společnosti. Ohodnocení indexu S&P 500 se ale dostalo nad průměr.

 

 

V rámci výsledkové sezóny v USA za Q1 2024 vydalo výsledky 92 % společností z S&P 500. 78 % společností zaznamenalo pozitivní překvapení v rámci zisku na akcii a 59 % společností pozitivně překvapilo z pohledu tržeb.

 

 

Tento článek je připraven ve spolupráci se spolehlivým brokerem XTB, který nabízí možnost obchodovat více než 5600 instrumentů (forex, indexy, komodity, akcie, ETF a kryptoměny) s nízkými nebo nulovými poplatky. Naše rozbory platformy naleznete ZDE. Taktéž si můžete ZDARMA a bez nutnosti jakéhokoliv vkladu zkusit investování či trading na testovacím účtu XTB.

 
Jak jednoduše a zdarma investovat do ETF jsme se věnovali v tomto článku.

 

 

výsledková sezóna Q1 2024

 

 

Tržby za 1. čtvrtletí 2024 pro celý index S&P 500 vzrostly o 4,1 %, přičemž na konci března se očekával růst tržeb o 3,5 %. Meziroční růst tržeb vykázaly společnosti z oblasti komunikačních služeb, informačních technologií, nemovitostí, financí, zdravotnictví, cyklického zboží (Consumer Disc.), průmyslu, necyklického spotřebního zboží (Consumer Staples). Naopak meziroční pokles tržeb zaznamenaly společnosti z oblasti energií, materiálů a veřejného sektoru (Utilities).

 

 

výsledková sezóna

 

 

Čistá zisková marže za 1. kvartál 2024 je na úrovni 11,7 %, přičemž v Q1 2023 byla na úrovni 11,6 %.

 

 

akcie výsledková sezóna

 

 

Zisky za celý index S&P 500 vzrostly o 5,4 %, původně se na konci března očekával růst zisků o 3,4 %. Značnou pozitivní změnu zisků zaznamenaly společnosti ze sektoru komunikačních služeb, společnosti z oblasti veřejného sektoru (Utilities), cyklického zboží (Consumer Disc.), informačních technologií financí. Dále pozitivní změnu zisku zaznamenaly společnosti z oblasti nemovitostí, financí průmyslu a necyklického spotřebního zboží (Consumer Staples). Ostatní sektory zaznamenaly pokles zisků.

 

 

výsledková sezóna akcie Eva Mahdalová Finlord

 

 

P/E na základě očekávaných zisků je na úrovni 20,4, což je pod 5letým průměrem 19,1 a nad 10letým průměrem 17,8.

 

 

výsledková sezóna akcie 2024

 

 

Americká centrální banka FED na květnovém zasedání úrokové sazby nezměnila. Sazby tak zůstávají na 23letém maximu v pásmu 5,25 % až 5,50 %. Vzhledem k tomu, že inflace v USA neustupuje a vzdaluje se od 2 % cíle, tak centrální banka snižování úrokových sazeb oddaluje. Lehce se zhoršila také makroekonomická situace v USA.

 
Očekává se, že FED sníží sazby ve druhém čtvrtletí roku 2024. Pokles sazeb by měl být velmi postupný. Očekává se, že do roku 2027 úrokové sazby poklesnou na 2,9 % po sérii mírných snížení s tím, jak inflace bude klesat.

 

 

snižování úrokových sazeb FED 2024

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

13.5.2024

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

VŠECHNY ANALÝZY BROKERA LYNX BROKER