Finlord Sněmovna financí

Jak investovat do ETF u brokera XTB

9.5.2024

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
ETF skener u XTB

Broker XTB umožňuje investice do akcií a ETF (burzovně obchodovaný fond) bez komisí do objemu 100 tisíc EUR měsíčně. Věnovali jsme se mu v analýzách ZDE. Vyhledávat ETF lze přímo v platformě. Podívejte se jak.

 

Tento článek je připraven ve spolupráci se spolehlivým brokerem XTB, který nabízí možnost obchodovat více než 5600 instrumentů (forex, indexy, komodity, akcie, ETF a kryptoměny) s nízkými nebo nulovými poplatky. Naše rozbory platformy naleznete ZDE. Taktéž si můžete ZDARMA a bez nutnosti jakéhokoliv vkladu zkusit investování či trading na testovacím účtu XTB.

 

Jak investovat do ETF u XTB

 

V platformě xStation mají investoři k dispozici ETF skener. Naleznete ho pod záložkou Tržní analýza. V něm si můžete navolit různé parametry. Kupříkladu my jsme pro ukázku navolili čistý kapitál alespoň 1 mld. EUR, TER maximálně 0,17 % p.a., volatilita nejvýše 17,64 %, tříletá alfa alespoň 0,64 a průměrná návratnost za pětileté období alespoň 9,3 % p.a.. Ve výpisu ETF skeneru je řada ETF zaměřených na evropské i americké akcie v USD i EUR, akumulační nebo distribuční varianty. Hodnocení je dle databáze renomované agentury Morningstar. Sice nelze filtrovat podle tohoto hodnocení, ale pokud si nastavíte vyšší alfu, tak skener ukáže fondy s vysokým hodnocením (to se u Morningstar určuje i podle alfy).

 

20240509 ETF u XTB

 

Samozřejmě, ETF si ze seznamu mohou investoři vybrat i bez skeneru, viz levá strana obrázku, ale procházení parametrů je pracnější.

 

Parametry ve skeneru si lze navolit dle preferencí. Někteří investoři hledají ETF s nízkou standardní odchylkou (volatilitou), jiné ETF s nejvyšším výnosem, jiní s nejnižším TER. Skener pomáhá v rychlé orientaci na trhu.

 

Po kliknutí na název ETF se ukážou základní informace o fondu (ale jenom v angličtině). V levém horním rohu si lze otevřít graf, zadat pokyn nebo si uložit dané ETF do oblíbených.

 

20240509 ETF u XTB informace

 

Pokyny lze zadávat tržní, nebo čekající limitní/stop ceny. Díky frakcím lze nakupovat zlomky akcií.

 

20240509 ETF u XTB investice

 

Investoři, kteří chtějí automatizovat své investice do ETF, mohou využít funkci Investiční plány, které jsme se věnovali v rozboru ZDE.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

9.5.2024

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

VŠECHNY ANALÝZY BROKERA XTB