Finlord Sněmovna financí

45 akcií, které zvedají dividendy více než 50 let

15.5.2024

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Akcie zvedají dividendu 50 let

Dividendy jsou forma výplaty části zisku akcionářům. Většinou vyplácí dividendy stabilní a finančně zdravé společnosti. Podívejte se na seznam 45 akcií, u kterých firmy zvedají dividendy už 50 let v řadě.

 

Tento článek je připravený ve spolupráci s brokerem RoboMarkets, který umožňuje obchodování akcií bez poplatku v jakémkoliv objemu a přímo za burzovní ceny. Vklady a výběry peněz lze dle zvolené metody také realizovat bez poplatku. Podívejte se na recenzi ZDE.

 

Akcie, které zvedají dividendy 50 let v řadě

 

Následující tabulka ukazuje název společnosti, ticker, sektor, počet let s rostoucí dividendou, anualizovaný růst dividendy v uplynulých deseti letech a aktuální dividendovou výnosnost. Akcie jsou z amerického akciového trhu. Nalezneme zde známá jména, jako jsou kupříkladu Abbott Laboratories, Johnson & Johnson, Coca-Cola či Walmart, ale i společnosti, které až tolik známé nejsou.

 

20240515 akcie dividendy

 

Zvyšování dividend je typicky postupné, viz kupříkladu tyto čtyři společnosti. Stabilní společnosti si mohou dovolit zvyšovat dividendu i v krizi, což je vidět i na grafu. Krize či prudký propad cen akcií byly v letech 2008-09, 2020 nebo také 2022.

 

20240515 akcie dividendy vývoj

 

Nezapomínejte, že při dlouhodobém budování majetku je důležité reinvestovat obdržené dividendy.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

15.5.2024

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.