Společnosti, které akcionářům generují nejvíce peněz
18.4.2024
4 min.
Které společnosti dosahují nejvyšší provozní cash flow, tedy přítok peněz z hlavních činností? Tyto peníze lze pak použít na výplatu dividend, zpětné odkupy akcií, kapitálové výdaje, akvizice jiných společností či splátku dluhu. Jelikož 21. století zatím patří technologiím, tak nás nemůže překvapit, že nejvíce peněz za prodej svých produktů a služeb získávají známí technologičtí giganti.
Tento článek je připravený ve spolupráci s brokerem RoboMarkets, který umožňuje obchodování akcií bez poplatku v jakémkoliv objemu a přímo za burzovní ceny. Vklady a výběry peněz lze dle zvolené metody také realizovat bez poplatku. Podívejte se na recenzi ZDE.
Společnosti s nejvyšším provozním cash flow
Následující obrázek ukazuje společnosti s nejvyšším provozním cash flow v USA. Na prvním místě je Apple se 116 miliardami dolarů ročně. Microsoft a Alphabet také generují více než 100 miliard dolarů. Jenom pro připomenutí celá společnost Alphabet byla v roce 2004 při IPO ohodnocena na 24 miliard dolarů. V řebříčku ale najdeme i kupříkladu Berkshire Hathaway Warrena Buffetta.
Při výrazném nárůst provozního cash flow se logicky daří i investici do akcií. Tento obrázek ukazuje celkové zhodnocení včetně dividend v uplynulých 10 letech.
A zhodnocení akcií za 20 let:
Investoři by se měli zaměřit zejména na ty společnosti, které jsou schopné dlouhodobě zvyšovat své provozní cash flow a zároveň nemají nadměrně vysoké kapitálové výdaje.
Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na X (Twitteru) a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.
Disclaimer:
Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.
18.4.2024
4 min.
Mohlo by Vás zajímat:
Největší americké banky: aktiva 25 největších amerických bank činí 21,1 bilionu USD

Mezi největší americké banky podle výše aktiv se řadí především JP Morgan Chase, Bank of America, ...
Více informací2.4.2025
5 min.
Akcie zažívají nejtvrdší pád od roku 2022. Jste připraveni?

První čtvrtletí roku 2025 přineslo na akciových trzích výrazné pohyby, které reflektují jak globální ...
Více informací1.4.2025
Nejžhavější evropský trh? Německý DAX a jeho obchodní příležitosti

Do popředí zájmu traderů se dostává německý index DAX – jeden z nejdůležitějších evropských ...
Více informací28.3.2025
3 min.
Napsat komentář