Finlord Sněmovna financí

Největší americké společnosti podle tržeb

9.4.2024

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
největší americké společnosti Eva Mahdalová Finlord

Od 90. let se toho hodně změnilo, zejména ve světě byznysu. Podívejte se na největší americké společnosti podle tržeb od 90. let do současnosti.

 

Před velkými technologickými společnostmi dominovaly americkému byznysu velké automobilky. Následující tabulka ukazuje 10 největších amerických společností podle tržeb v roce 1994 a v roce 2023.

 

Tento článek je připraven ve spolupráci se spolehlivým brokerem XTB, který nabízí možnost obchodovat více než 5600 instrumentů (forex, indexy, komodity, akcie, ETF a kryptoměny) s nízkými nebo nulovými poplatky. Naše rozbory platformy naleznete ZDE. Taktéž si můžete ZDARMA a bez nutnosti jakéhokoliv vkladu zkusit investování či trading na testovacím účtu XTB.

 

Je zajímavé poznamenat, že pouze Exxon Mobil a Walmart zůstaly stále v žebříčku největších amerických společností podle tržeb. Walmart je jinak největší maloobchodní řetězec na světě a také největším americký zaměstnavatel.

 

Největší americké společnosti podle tržeb

 

Pokud jde o nějaké změny od 90. let, tak velkou změnou, která nastala po roce 1994, je sloučení společností Exxon a Mobil. V současnosti je společnost známá jako Exxon Mobil. Tabákový gigant Philip Morris je dnes známý po významném rebrandingu v roce 2003 jako Altria. Změna proběhla kvůli diverzifikaci byznysu mimo tabák.

 

Graf níže ukazuje čistý zisk čtyř největší amerických společností podle tržeb. Ze čtyř uvedených společností největší čistý zisk generuje společnost Apple a pak Exxon Mobil.

 

zisk čtyř největších amerických společností Eva Mahdalová Finlord

 

Následující graf ukazuje zhodnocení akcií Amazon, Exxon Mobil, Apple a Walmart od roku 2021.

 

Největší americké společnosti akcie Eva Mahdalová Finlord

 

Podívejme se na ohodnocení dle P/E ze zisků za posledních 12 měsíců. Nejnižší P/E na úrovni 13,6násobku má Exxon Mobil. Naopak nejvyšší ohodnocení je u Amazon s P/E na úrovni téměř 64násobku.

 

Největší americké společnosti investice

 

Akcie lze bez poplatků do objemu 100 000 Eur měsíčně nakupovat u XTB. Za posledních deset let nejvíce zhodnotily akcie Apple a Amazon.com. Momentum směrem nahoru je aktuálně velmi silné u akcií Amazon.com.

 

nákup akcií největších amerických společností

 

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

9.4.2024

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

VŠECHNY ANALÝZY BROKERA LYNX BROKER