Finlord Sněmovna financí

Nejziskovější akcie za 30 let: Amazon.com se zhodnocením o 235 581 %

6.3.2024

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Nejziskovější akcie 30 let

Mezi nejziskovější akcie za posledních 30 let patří řada známých společností, jako jsou Amazon.com, NVIDIA, Apple a další. Jejich zhodnocení se pohybuje v desítkách až stovkách tisíc procent. Přitom zhodnocení investice do indexu S&P 500 bylo na úrovni 1776 %. Podívejte se na přehled nejvýnosnějších akcií v USA.

 

Tento článek je připravený ve spolupráci s brokerem RoboMarkets, který umožňuje obchodování akcií bez poplatku v jakémkoliv objemu a přímo za burzovní ceny. Vklady a výběry peněz lze dle zvolené metody také realizovat bez poplatku. Podívejte se na recenzi ZDE.

 

Nejziskovější akcie za 30 let

 

Následující tabulka ukazuje zhodnocení akcií od března 1994 do února 2024, případně od IPO, pokud nejsou akcie společnosti na burze tak dlouhou dobu. Příkladem je Amazon.com. Akcie se na burze začaly obchodovat v květnu 1997 a od té doby přinesly investorům zhodnocení o 235 518 % (33,6 % p.a.). Investice 10 000 USD se zhodnotila na 23 568 082 USD. Skvěle si vedly i akcie NVIDIA, které zhodnotily investici 10 000 USD na více než 21,6 milionu USD.

 

20240306 nejziskovější akcie

 

Nejziskovější společnosti zaznamenávají vysoký růst tržeb a zisků. Pro investory jsou příznivé historické statistiky, které ukazují, že nadprůměrně ziskové společnosti si svoji schopnost generovat vyšší zisky udržují delší dobu. Naopak společnosti s podprůměrnými výsledky naopak spíše nadále zaostávají.

 

Investování do akcií nikdy nebylo jednodušší. Broker RoboMarkets umožňuje bezplatné obchodování více než 1000 akcií, bezplatné vklady a také bezplatné výběry peněz dvakrát měsíčně.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

6.3.2024

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

ZDARMA KE STAŽENÍ ZÁKLADNÍ INVESTIČNÍ STRATEGIE