Finlord Sněmovna financí

Cisco kupuje Splunk: potenciál na zisk 8 až 9 % s nízkým rizikem

25.9.2023

5 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Cisco kupuje Splunk

Americká společnost Cisco (ticker: CSCO) minulý týden oznámila, že za 28 miliard USD (157 USD za akcii) koupí společnost Splunk (ticker: SPLK). Cisco tak chce posílit svoje postavení v oblasti software v oblasti umělé inteligence. Jedná se o přátelské převzetí a s akvizicí souhlasí management obou společností. Samozřejmě, transakci ještě musí posvětit antimonopolní úřady. Nicméně Cisco nečeká žádné problémy, jelikož jeho dosavadní působení v oblasti software pro AI je nízké. Navzdory tomuto výhledu se akcie Splunk obchodují stále výrazně pod akviziční cenou. Současných cca 145 USD je nad 120 dolary, kde se cena pohybovala před oznámením akvizice, ale zároveň to je o více než 8 % pod akviziční úrovni 157 USD. Díky tomu je pro investory stále otevřená cesta k nízkorizikovému zisku přesahujícímu 8 % za 12 měsíců.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

Akcie Splunk lze bez komise nakoupit u několika brokerů:

 

XTB (analýza ZDE):

 

Splunk akcie

 

RoboMarkets (analýza ZDE):

 

Splunk akcie RoboMarkets

 

S malou komisí lze akcie nakoupit u LYNX Broker. Přímý odkaz na akcie ZDE. LYNX umožňuje obchodování akcií i mimo obchodní hodiny burzy.

 

LYNX zároveň umožňuje obchodování opcí, pomocí kterých se mohou investoři zajistit vůči nepříznivému vývoji, případně mírně navýšit očekávaný zisk výpisem (prodejem) krytých call opcí. Příkladem je call opce s expirací v lednu 2025 a strikem 160 USD, která se obchoduje na úrovni 1,1 USD. Viz odkaz ZDE.

 

Dokončení akvizice se plánuje na třetí kvartál 2024. Uvedená opce je nad cenou akvizice a měla by vyexpirovat bezcenná. Celkový zisk pozice oproti současné ceně by tak nebyl 157 – 145 = 12 USD na akcii, ale 157 – 145 +1,1 = 13,1 USD. Zhodnocení by bylo 13,1/145 = 9 %. Rizikem této call opce je to, že nastane ještě navýšení akviziční ceny třeba na 170 USD za akcii. Tento vývoj se nepředpokládá, ale stát se to může. Investoři s vypsanou call opcí by si vytvořili strop zisku. Opce se obchodují na 100 kusů akcií (což teď odpovídá hodnotě 14 500 USD).

 

Splunk akcie Lynx

 

Pokud by se nakonec akvizice neuskutečnila, tak Cisco je povinné zaplatit společnosti Splunk velmi vysoký stornopoplatek ve výši 1,48 miliardy USD. I z výše tohoto poplatku je celkem zřejmé, že Cisco věří v úspěšné dokončení akvizice. Roční tržby Splunk jsou ve výši cca 4 miliardy dolarů.

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

25.9.2023

5 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

VŠECHNY ANALÝZY BROKERA XTB