Finlord Sněmovna financí

Update RONDA INVEST: nové přehledy pro investory

24.8.2021

5 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Ronda Invest rozhraní

Rozboru české platformy RONDA INVEST jsme se věnovali v několika analýzách ZDE. Investoři mohou na platformě nakoupit úvěrové participace, které jsou zajištěné nemovitostmi. Novým projektům už platforma půjčila 1,08 miliardy korun. Objem profinancovaných participací rychle roste a při současném tempu investic lze očekávat pokoření hranice 2 miliard ve druhé polovině příštího roku. V uplynulých dnech si RONDA INVEST připravila pro investory výrazně vylepšené uživatelské prostředí, které lépe ukazuje přehled o investicích, diverzifikaci portfolia a výnosech.

 

Pro nové investory nabízí RONDA INVEST vstupní bonus ve výši 500 Kč, pokud na platformě zainvestují minimálně 10 000 Kč. Na platformě lze začít už s počáteční investicí 1000 Kč. Další bonus mohou investoři získat za doporučení svých přátel a známých, kteří u RONDY INVEST zainvestují v min. výši 10 000 Kč. Nově výše tohoto bonusu činí 500 Kč za každého doporučeného investora a doporučovat své známé můžete velmi jednoduše prostřednictvím unikátního linku, který získáte po přihlášení do portálu v nové záložce „Doporučte nás“. Tento link můžete svým známým snadno zaslat v e-mailu, SMS nebo sdílet na sociálních sítích.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

Přehled portfolia u RONDA INVEST ukazuje vše podstatné

 

Po přihlášení vidí investor ihned přehled portfolia, viz následující ukázkový obrázek. V přehledu je objem investice do participací (jedná se o zůstatek, jelikož u některých participací se jistina splácí s úrokem jednou měsíčně), výnos, výkonnost portfolia, minulé cash flow a koláčový graf rozložení investic. Z této stránky se můžeme rovnou prokliknout do sekce nakoupených investic.

 

RONDA INVEST recenze

 

Na mobilním telefonu vypadá přehled takto:

 

RONDA INVEST přehled portfolia

V sekci nakoupených investic je tabulkový přehled pořízených participací se základními parametry, které investory zajímají. Zároveň si může investor u každé participace stáhnout podepsané dokumenty.

 

RONDA INVEST portfolio

 

Šikovné je i získání instrukce pro zaslání finančních prostředků načtením QR platby, viz následující ukázka.

 

Ronda Invest mobile

 

 

Projekty na RONDA INVEST mají vysokou kreditní kvalitu

 

Při investování do participací na RONDA INVEST jsme nezaznamenali žádné problémy. Všechny projekty se splácí včas, což je zásluha kvalitního risk managementu při poskytnutí půjček. Úrokové výnosnosti se od počátku fungování platformy pohybují v rozmezí 4,5 % až 6 % p.a.. Participace s výnosností 6 % p.a. jsou poměrně rychle zainvestované. Velmi příznivé je, že LTV je u všech participací nižší než 70 % a typicky je nižší než 60 %. A to často při cenách nemovitostí odhadnutých v roce 2019 či 2020. Kvůli nemovitostnímu rozmachu ceny realit v ČR rostou, což je pro poskytovatele úvěrů z hlediska zajištění velmi příznivá zpráva. Kupříkladu 20 % nárůst ceny nemovitostí znamená, že LTV úvěru poklesne z 60 % na 50 %.

 

My budeme na RONDA INVEST nadále investovat. Investice s pevným výnosem vnáší do portfolia stabilitu, díky čemuž lze dobře plánovat cash-flow. U platformy oceňujeme především pravidelné a bezproblémové splátky, přísný management rizik s nízkým LTV a jednoduché ovládání platformy. Jako investoři bychom uvítali rozšíření nabídky investic.

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

24.8.2021

5 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

JAK SE INVESTUJE NA RONDA INVEST DO ÚVĚROVÝCH PARTICIPACÍ?