Finlord Sněmovna financí

Největší výrobci polovodičů na světě

9.12.2020

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Výrobci polovodičů ve světě

Které společnosti jsou největšími výrobci polovodičů na světě? Kdo letos zaznamenává růst a kdo pokles prodejů? Jak si vedou Intel, Nvidia či AMD?

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

Intel je stále jednička mezi výrobci polovodičů, ale ztrácí podíl

 

Intel je dle IS Insights stále největším producentem polovodičů na světě. Letos by mohl prodat procesory za 74 miliard dolarů, což by bylo o 4 % více než minulý rok. Nicméně velký nárůst sledujeme u společností TSMC, Nvidia a AMD. Zejména tchajwanská TSMC by už příští rok mohla zaútočit na pozici Samsungu a pak v roce 2022 by mohla pokořit i Intel.

 

největší výrobci polovodičů

 

Zajímavé bude sledovat vývoj ve společnosti Apple, která kompletně přechází na vlastní procesory (výrobu outsourcuje) nejenom v rámci mobilů, ale už i v počítačích. Recenze zařízení s novými procesory vychází velmi dobře, což rozhodně vytvoří tlak na producenty počítačů, kteří využívají Intel a AMD. Zejména Intel je ve vývoji značně pozadu.

 

Samsung, SK Hynix a Micron se koncentrují především na výrobu paměťových modulů DRAM či SSD. Datový boom v souvislosti s internetem věcí, cloudovými službami, 5G a novými hrami pro počítače bude pro ně prospěšný co se týče objemu. Na druhé straně tlak na pokles cen pamětí je značný.

 

Akcie uvedených společností lze nakoupit u kvalitních brokerů s globálním zaměřením. Kupříkladu u Saxobank (analýzy ZDE a ZDE) nebo XTB (recenze ZDE).

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

9.12.2020

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

INVESTUJETE V ZAHRANIČÍ? MĚNOVÉ ZAJIŠTĚNÍ MŮŽE BÝT ZDARMA.