Finlord Sněmovna financí

Ve kterých sektorech se už zisky firem zotavily?

22.9.2020

6 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
zisky firem dle sektorů

Kvůli koronakrizi zisky firem v celém světě prudce propadly? Nicméně některé sektory byly zasaženy mnohem negativněji. U jiných už můžeme sledovat růst zisků na nová maxima. Podívejte se na rozbor zisků dle sektorů.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

Technologie a zdravotnictví byly nejodolnější

 

Následující obrázek od poradenské společnosti Yardeni ukazuje vývoj zisků jednotlivých sektorů od května 2009 do 10. září 2020. V celém uvedeném období narostl zisk především společnostem, které vyrábí cyklické zboží. Za 11 let o více než 500 %. Každopádně musíme upozornit, že zisk tohoto sektoru byl hodně tažen automobilkami. Nicméně letošní krize způsobila propad zisků sektoru na několikaletá minima. Na druhé pozici jsou technologické společnosti, které se v těchto dnech už šplhají na nová zisková maxima. Za povšimnutí určitě stojí i stabilita vývoje finanční situace společnosti z oblasti zdravotnictví. Jejich zisky byly koronakrizí ovlivněny jenom minimálně. Naopak na konci je sektor energetických společností, který už řadu let není schopen generovat atraktivní zisky.

 

zisky sektory

 

Pro větší detail se můžeme podívat i na jednotlivé podsektory. Největší nárůst zisků o 2000 % za posledních 11 let zaznamenal online maloobchod (tedy v USA zejména společnost Amazon).

 

zisky online retail

 

Prudce stoupla i ziskovost výrobců polovodičů (kupříkladu Intel, Nvidia, AMD a další):

 

zisky polovodiče

 

V oblasti zdravotnictví pak nepřekvapí růst zisků biotechnologických společností, které začínají sklízet ovoce přechozího výzkumu a obrovských výdajů na vývoj nových léčiv.

 

zisky biotechnologie

 

Ve kterých společnostech mají naopak oči pro pláč? Obrovské ztráty zaznamenaly v posledních měsících kasina a ubytovací zařízení. Zajímavé je, že sektor restaurací se už v USA také začíná postupně zotavovat.

 

zisky hotely

 

A hledání vítězů v energetickém sektoru je také hodně složité. Za posledních 11 let dokázala vygenerovat mírný zisk jenom přeprava a provoz zásobníků energetických surovin.

 

zisky energetické společnosti

 


Jméno a příjmení

Email

Telefonní číslo

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

 

Do širokých indexů i do jednotlivých sektorů lze snadno investovat pomocí burzovně obchodovaných fondů ETF. Pro investory máme k dispozici podrobné školení, jak si mohou fondy vyhledávat a filtrovat, kde najdou potřebné informace nejenom o samotném fondu, ale i o nákladech placených při nákupu na burze. Zároveň je ve školení rozbor daňové optimalizace, která dokáže ušetřit nemalé prostředky. Školení je postavené na reálných výpočtech a příkladech.

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy.

22.9.2020

6 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

JAK SE INVESTUJE NA RONDA INVEST DO ÚVĚROVÝCH PARTICIPACÍ?