Finlord Sněmovna financí

Které nemovitostní fondy překonaly krizi bez újmy?

16.6.2020

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
nejlepší nemovitostní fondy

Nemovitostní fondy umožňují investorům umísťovat kapitál do rezidenčních, průmyslových, komerčních a dalších projektů. Současná krize měla negativní dopad na všechny. Nicméně některé nemovitostní fondy utrpěly více, jiné mnohem méně.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

Nemovitostní fondy zaměřené na hotely a maloobchody trpí nejvíce

 

Následující obrázek od Factset ukazuje vývoj cen burzovně obchodovaných nemovitostních fondů (REIT) v USA dle zaměření. Krize postihla nejvíce fondy, které investují do ubytovacích zařízení (lodging), maloobchodních prodejen (retail), zdravotních center (healthcare). Naopak z krize se rychle dostaly fondy zaměřené na datová centra (data centers) a průmyslové objekty (industrial). Skladovací (self storage), rezidenční (residential) a kancelářské (office) nemovitostní fondy jsou sice stále ve ztrátě, ale už u nich také sledujeme rychlý návrat nahoru.

 

nemovitostní fondy

 

 

Uvedený výkonnostní rozdíl není až tak překvapující. Karantény a omezení cestování mají extrémně negativní dopad na ubytovací zařízení a na maloobchodní centra. Obsazenost hotelů v USA byla k počátku června stále poloviční oproti minulému roku.

 

nemovitostní fondy investice

 

Co možná investory překvapilo, tak to byla relativně vysoká odolnost průmyslových nemovitostí. Následující obrázek ukazuje propad průmyslové produkce oproti předchozímu maximu. Je patrné, že propad výroby je už téměř tak vysoký, jako v předchozí recesi.

 

nemovitostní fondy ETF

 

Jak je tedy možné, že ceny průmyslových nemovitostních fondů atakují letošní maxima? Důvodem jsou logistická a distribuční centra, která do tohoto segmentu také patří. V USA tvoří 90 % portfolia průmyslových nemovitostních fondů. Výroba je jenom v 10 % průmyslových nemovitostí vlastněných fondy. Jelikož význam e-commerce významně stoupl, tak se prudce zvedla i poptávka po těchto nemovitostech. Dá se říct, že průmyslové nemovitostní fondy vzaly významnou část zisků retailovým nemovitostním fondům.

 


Jméno a příjmení

Email

Telefonní číslo

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

 

Do burzovně obchodovaných fondů lze snadno investovat. Pro investory máme v rámci zpoplatněného manuálu připravený podrobný přehled nástrojů, instrumentů a způsobů, jak lze toto aktivum daňově efektivně nakupovat. Pokud Vás zajímá více informací, tak zanechte na sebe kontakt.

16.6.2020

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

PRŮZKUM: JE NÁKUP AKCIÍ DOBRÝ NÁPAD ANEBO NE?