Finlord Sněmovna financí

STOXX 600 výsledky: nastane růst zisků?

19.8.2019

5 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
STOXX 600 analýza

V Evropě probíhá výsledková sezóna za Q2 2019. Jaký je očekávaný růst zisků a tržeb společností zahrnutých v indexu STOXX 600?

 
Eskalace obchodní války mezi dvěma největšími světovými ekonomikami USA a Čínou dopadá také na evropské společnosti. Ty rovněž sužuje i nejistota okolo odchodu Velké Británie z Evropské unie bez dohody. V tomto kontextu se do centra dění dostává výsledková sezóna za 2. čtvrtletí 2019 evropských společností zahrnutých v akciovém indexu STOXX 600.

 

Přihlaste se do newsletteru a kromě pravidelných novinek získáte i rozsáhlý seriál stěžejních investičních myšlenek. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

Ve druhém čtvrtletí 2019 se očekává meziročně pokles zisků o 1,6 %. Při vyloučení energetického sektoru se očekává pokles zisků o 0,4 %. Pokud jde o tržby, tak ty by měly ve druhém čtvrtletí 2019 růst meziročně o 3 %. Mimo energetický sektor se očekává růst tržeb o 2,8 %.

 

Tržby i zisky evropských společností zahrnutých v indexu STOXX 600 by se měly zlepšit ve 4. čtvrtletí 2019 a tím by se tedy měla obnovit opět rostoucí trajektorie. Viz následující graf.

 

 

STOXX 600

 

 

výsledková sezóna Evropa

 

 

Odhad změny zisků podle zemí

 

 

Evropa výsledková sezóna Eva Mahdalová finlord

 

 

227 společností zahrnutých v indexu STOXX 600 zveřejnilo výsledky zisků za 2. čtvrtletí 2019. Z toho 52 % společností vykázalo zisky nad očekávání analytiků, 50 % pozitivně překonalo očekávání a 41 % nedosáhlo očekávané hodnoty.

 

 

V souhrnu společnosti vydaly výsledky, které byly o 1,1 % nad odhady.

 

STOXX 600 zisky Eva Mahdalová Finlord

 

 

279 společností zahrnutých v indexu STOXX 600 zveřejnilo výsledky tržeb za 2. čtvrtletí 2019. Z toho 58,4 % společností překonalo očekávání analytiků, V typickém čtvrtletí 55 % společností překonává odhady a 45 % nedosahuje očekávané hodnoty.

 

 

V souhrnu společnosti vydaly výsledky, které byly o 2,9 % nad odhady.

 

 

STOXX 600 společnosti Eva Mahdalová Finlord

 

 

Někteří členové Evropské centrální banky uvedli, že ECB připravuje na zářijové zasedání monetární „bazuku“ ke stimulaci růstu hospodářství eurozóny, který ve 2. kvartále meziročně zpomalil na 1,1 %. Pokud jde o Německo, největší evropskou ekonomiku, tak tomu mezikvartálně kleslo hospodářství. Průmyslová produkce v Německu poklesla nejvíce za posledních 10 let, což bylo do značné míry způsobené ochabnutím automobilového průmyslu. Nicméně optimismus vyvolávají poslední údaje o rostoucích průmyslových objednávkách v západní Evropě, což se na výrobě podniků projeví koncem roku.

Navíc ekonomikám by právě mohla pomoci i zmíněná monetární „bazuka“, která by v podobě stimulu měla obsahovat zvýšení nákupu dluhopisů a snížení sazeb o 0,1 procentního bodu na -0,5 %. Očekává se také oznámení dalších nákupů dluhopisů v objemu 50 miliard EUR měsíčně. Futures trhy indikují, že v záporném teritoriu by úrokové sazby ECB mohly zůstat až do roku 2024.

19.8.2019

5 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

ZDARMA KE STAŽENÍ ZÁKLADNÍ INVESTIČNÍ STRATEGIE