Finlord Sněmovna financí

Buďte bohatí a všichni se budeme cítit bezpečně

9.7.2018

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Kriminalita a bohatství

Pokud nás už sledujete delší dobu, tak víte, že skutečně chceme, abyste byli bohatí. Mnoho klientů a čtenářů se nás ptá, proč poskytujeme tolik cenných informací a proč se vůbec snažíme zvyšovat bohatství lidí. Vždyť by nám stav osobních financí úplně neznámých lidí mohl být celkem ukradený. Pokud pomineme fakt, že nám jako specialistům na investice dělá zvyšování nejenom našeho bohatství radost, tak je tady i několik skutečně pragmatických důvodů. Jedním z nich je úroveň kriminality. Už před padesáti lety významný ekonom Gary Becker uvedl, že kriminalita je ekonomická veličina a že kriminálníci se chovají z jejich pohledu racionálně. Nedávný empirický průzkum od poradenské agentury Gallup tyto slova potvrzuje.

 

Přihlaste se do našeho newsletteru a získáte další analýzy.

 

Gallup se zeptal 148 tisíc lidí ve 142 zemích na několik otázek souvisejících s kriminalitou. Následující obrázek zpracovaný magazínem The Economist zobrazuje odpovědi dle otázek. V levém horním rohu je graf, který poměřuje úroveň příjmové nerovnosti a nedůvěry v lokální policii. Čím je nerovnost vyšší, tím mají občané menší důvěru v policejní složky státu. V pravém horním rohu je pak graf, který zobrazuje příjmovou nerovnost a pocit nejistoty, když člověk pracuje sám doma. Opět je výsledek podobný. Čím vyšší je příjmová nerovnost, tím méně se lidé cítí o samotě v bezpečí.

 

bohatí a chudí kriminalita

 

V levém dolním rohu je pak graf zobrazující příjmovou nerovnost a procento lidí, kterým byli odcizeny peníze nebo majetek. Vztah je opět celkem jednoznačný. V příjmově nerovné společnosti se více krade. V pravém dolním rohu je pak graf, který zobrazuje příjmovou nerovnost a procento napadených lidí. Opět je patrné, že počet napadení roste s příjmovou nerovností.

 

V ekonomice, kde jsou velké rozdíly mezi bohatými a chudými, budou logicky nemajetné vrstvy lidí nespokojené se svou situací a budou využívat pro přilepšení takové prostředky, které mají k dispozici.

 

Pokud ale rostou příjmy a hodnota majetku všech vrstev obyvatelstva, tak se kriminalita začne významně snižovat. To je důsledek nejenom určitého společenského uvědomení lidí, kteří zjistí, že prací získají více, ale samozřejmě i technických prostředků, které se ve větší míře používají na ochranu obyvatelstva.

 

V ČR loni poklesl počet trestních činů o 7,3 % na 202 tisíc. Objasněno bylo 53,3 % případů. Když se podíváme do celkem nedávné historie, tak vidíme, že se situace významně zlepšila. Ještě před deseti lety se zde ročně stalo téměř 350 tisíc trestních činů a objasněnost byla kolem 40 %.

 

kriminalita v ČR

 

Legální zvyšování bohatství je celkem snadno dosažitelné. Stačí využívat možnosti, které lidé mají už teď k dispozici. Zhodnocování volných prostředků pomocí finančních trhů by určitě mělo patřit mezi pilíře budování majetku. Jak už jsme uvedli mnoho krát, tak investování vůbec není složité. Stačí se držet základních pravidel, nespekulovat a nenechat se zmanipulovat do nevýnosných aktiv, viz. kupříkladu tento článek. Nezapomeňte tento článek sdílet na sociálních sítích. Na Twitteru a Facebooku uveřejňujme řadu dalších informací nejenom o zvyšování bohatství lidí. A zvyšujte legálně velikost svých příjmů a majetku. My se rozhodně chceme cítit ještě bezpečněji.

9.7.2018

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

ZJISTĚTE, NA KTERÝCH P2P SÍTÍCH DOSAHUJEME NEJVYŠŠÍCH VÝNOSŮ