Finlord Sněmovna financí

Proč nechtějí evropští investoři do USA?

20.12.2017

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Frankfurt

Evropští investoři mají hned několik důvodů, proč nealokovat peníze mimo region. V případě akcií sledujeme relativně nižší ohodnocení oproti USA a některým asijským zemím. U dluhopisů jsou sice požadované výnosnosti v USA mnohem vyšší než v Evropě. Nicméně cena měnového zajištění je podobně jako u USD/CZK, i u EUR/USD relativně vysoká. Jak to ovlivňuje rozhodování investorů?

 

Dle údajů agentury Bloomberg jsou měnově zajištěné výnosnosti amerických 10letých dluhopisů v EUR na úrovni -0,56 %. Pokud tedy evropský investor nakoupí bezrizikové americké dluhopisy a zajistí se vůči měnovým pohybům, tak v nejbližších deseti letech bude jeho roční ztráta na úrovni -0,56 %. Jak je to možné? Důvodem je výrazné zdražení zajištění z USD do EUR.

 

Výnosnosti US dluhopisů v EUR

 

Samozřejmě, evropští institucionální investoři uvedený graf bedlivě sledují a přizpůsobují svá portfolia pro větší angažovanost na domácím trhu. To je dobrá zpráva pro lokální trhy, jelikož je možné očekávat přítok kapitálu do evropských dluhopisů a akcií.

 

Pro akciové investory je pak významný i následující graf, který ukazuje rozdíl dividendové výnosnosti a výnosnosti dluhopisů v daném regionu. V USA už indikátor poklesl pod hodnotu 0. Naopak v Evropě je rozdíl mezi dividendovou výnosností a požadovanou výnosností dluhopisů pořád na velmi vysoké úrovni 2,7 %. Proto by nás nepřekvapilo, pokud by evropské finanční trhy překonávaly v příštím roce americké protějšky.

 

Dividendová výnosnost mínus výnosnost dluhopisů

 

Pokud ještě neodebíráte náš newsletter, tak se do něj určitě přihlaste. Získáte tříměsíční seriál o tom, jak investujeme, co sledujeme, kde vidíme prostor pro generování nadprůměrných výnosů.

20.12.2017

4 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

9% DLUHOPIS KR REAL NA VYBUDOVÁNÍ ZÁZEMÍ POTRAVINÁŘSKÉ VÝROBY