MINTOS A MĚNOVÉ KONVERZE ZDARMA
3.2.2017
4 min.
Platforma Mintos nabízí v rámci beta testu měnové konverze zdarma. Chce tak podpořit investory, aby více umísťovali peníze do úvěrů v málo používaných měnách, jako jsou gruzínsky lari nebo rumunský leu. Ze strany provozovatelů platformy se jedná o výborný krok, který umožní nejenom více diverzifikovat portfolia, ale po krátkou dobu (do konce beta testu a zavedení poplatku) bude Mintos i nejvýhodnější směnárna finančních prostředků.
V posledních týdnech Mintos zavedl na platformu jako doplněk k eurovým úvěrům také úvěry v českých korunách (CZK), polských zlotých (PLN), dánských korunách (DKK), gruzínských lari (GEL) a rumunských leu (RON).
Nabídka v CZK, PLN a RON je zatím nízká. Na druhé straně v případě DKK a GEL je možné investovat do řady úvěrů, které se na platformu dostaly přes nebankovku Cream Finance.
Měnové konverze jsou skutečně jednoduché, momentálně se provádí za středový mezibankovní kurz a zatím jsou bez poplatku. Jinými slovy Mintos teď na každé směně prodělává. Časem poplatky určitě zavede, ale dá se očekávat, že i pak budou měnové konverze relativně levné. Teď se 100 eur smění v rámci platformy do 2702,1 CZK. Jelikož má Mintos svůj účet i v ČR, tak si tyto prostředky můžeme převést na nějaký náš korunový účet bezplatně.
Měnové konverze umožňují investovat v lari a leu
Investice do úvěrů v gruzínském lari nebo rumunském leu bude teď snadnější, což ještě neznamená, že úvěry v těchto měnách budou i atraktivnější pro investora. Zejména nás zajímá vývoj kurzu těchto měnu vůči CZK. Ani jedna ze zmíněných měn se v našich končinách nedá prakticky zahedgeovat. Lari loni oslabila vůči koruně o téměř 10 % a je pod dlouhodobým prodejním tlakem. Úvěry v měně sice nabízí úrokovou sazbu 14 %, nicméně pokud nastane oslabení měny o 10 %, tak pro investora bude čistý zisk slabé 4 %. Graf lze najít na stránkách XE.
Rumunský leu je trochu stabilnější, ale i tato měna dlouhodobě vůči koruně oslabuje. Loni znehodnotila o přibližně 2 %.
U polského zlotého a dánské koruny je situace lepší. Kurz koruny vůči těmto dvěma měnám stagnuje. Samozřejmě musíme počítat s tím, že po uvolnění intervencí může koruna posilnit. Proti tomu se ale klidně můžeme zajistit pomocí hedgeovací pozice v EUR. Zejména DKK je na EUR hodně navázaná.
A právě na dánskou korunu se můžeme v nejbližších měsících při nedostatku eurových úvěrů zaměřit. Výhledově se nevyhýbáme ani polskému zlotému. Naopak měnové konverze do gruzínské a rumunské měny nás zatím nelákají. Každopádně Mintos je oproti konkurenci hodně napřed, což je pro nás investory jedině dobře.
3.2.2017
4 min.
Mohlo by Vás zajímat:
Rozbor BTC strategie Microstrategy: co vygenerovalo výnos 930 % za 1 rok
Akcie Microstrategy posílily za rok o 930 %. Jakou strategii má společnost? Co to jsou konvertibilní ...
Více informací21.11.2024
7 min.
Akciový index S&P 500: 10 z 11 sektorů je výrazně nadhodnocených
Ohodnocení US akcií podle poměru ceny a očekávaných zisků ukazuje, že při dalším nárůstu cen o cca ...
Více informací20.11.2024
4 min.
Seznam akcií, kterým analytici věří a zvyšují u nich odhady zisků
Podívejte se na seznam akcií firem, kterým analytici věří a v posledním měsíci u nich výrazně zvedly ...
Více informací19.11.2024
3 min.
Napsat komentář