Finlord Sněmovna financí

Big Tech akcie mají dvojnásobnou ziskovou marži oproti SPX

25.3.2024

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Americké Big Tech společnosti

Americké Big Tech společnosti, mezi které patří Amazon, Apple, Alphabet, Meta Platforms, Microsoft, a NVIDIA, dlouhodobě dosahují velmi vysokého růstu tržeb a zisků. Značně jim pomáhá i nadprůměrná zisková marže.

 

Tento článek je připravený ve spolupráci s brokerem RoboMarkets, který umožňuje obchodování akcií bez poplatku v jakémkoliv objemu a přímo za burzovní ceny. Vklady a výběry peněz lze dle zvolené metody také realizovat bez poplatku. Podívejte se na recenzi ZDE.

 

Big Tech a zisková marže

 

Zisková marže společností v indexu S&P 500 je aktuálně 12,3 % a analytici očekávají letos nárůst na 12,7 %. Big Tech společnosti mají ziskovou marži 21,7 %, ale v roce 2024 by mělo nastat zvýšení na 23,4 %. Celý sektor technologických společností má velmi vysoké ziskové marže. Naopak nejnižší ziskové marže jsou v necyklickém spotřebním zboží a ve zdravotnictví.

 

20240325 Big Tech zisková marže

 

Očekávaný růst tržeb a zisků do roku 2025 znázorňuje následující obrázek. U všech zmíněných společností kromě Applu se očekávají daleko lepší výsledky oproti celému indexu S&P 500.

 

20240325 Big Tech růst zisků a tržeb

 

Ohodnocení Big Tech společností je velmi vysoké a cenová korekce by nebyla překvapující. Vysokou ziskovou marži by si ale měly díky svému silnému postavení na trhu zachovat.

 

Investování do akcií nikdy nebylo jednodušší. Broker RoboMarkets umožňuje bezplatné obchodování více než 1000 akcií, bezplatné vklady a také bezplatné výběry peněz dvakrát měsíčně.

 

Přihlaste se do newsletteru a získejte nejenom novinky, ale i seriál dalších podrobných analýz. Sledujte nás také na Twitteru a Facebooku, ať nezmeškáte žádnou novinku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer:

Investice v sobě obsahují riziko a není zaručena návratnost původně investované částky. Vysoké riziko je především u produktů, které využívají finanční páku. Současná ani očekávaná výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Veškeré informace uvedené v tomto článku nebo na portále Finlord.cz mají pouze informační charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování informací čerpá skupina Finlord údaje z veřejných, důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost a neměnnost. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů ani nejsou návrhem na uzavření smlouvy. Portál finlord.cz má uzavřené partnerství s některými společnostmi, které jsou zmíněné v obsahu portálu. Pokud čtenář použije odkaz směřující na web partnera, můžeme získat provizi, která ale čtenáře nic nestojí. Provize slouží pro další zvýšení kvality obsahu. Skupina důsledně dbá na to, aby provize nijak neovlivnila objektivitu prezentovaných informací.

25.3.2024

3 min.

Pošlete informace kamarádům:Share on FacebookPin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Mohlo by Vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

ZDARMA KE STAŽENÍ ZÁKLADNÍ INVESTIČNÍ STRATEGIE